INSPIRACE

Investice do nemovitosti je jedním z nejúčinnějších léků proti inflaci

Zatímco určitá míra inflace je běžná všude po světě, aktuální postcovidová situace má na svědomí začínající globální paniku. Zdražuje se vše a všude, a to nejhloupější, co v tuto chvíli můžeme udělat, je nechat své peníze jen tak ležet.

Nemůžeme se totiž nechat ukonejšit tvrzením, které hovoří o inflaci lehce překračující hranici 4 %. Podle mnohých zdrojů je toto číslo podhodnocené a zatímco některé údaje zmiňují inflaci 8 %, vyskytují se i názory, které mluví o 10 % inflaci. A přestože se nemusíme podrobně zabývat tím, která hranice je ta pravá, musíme se zabývat tím, jak své prostředky zhodnotíme.

David Novotný, majitel a jednatel nezávislé realitní společnosti Bohemian Estates International

„Nechat své finance jen tak ležet na účtu je v aktuální situaci asi to nejhorší, co může někdo udělat. Ročně takto přichází o desetitisíce až čtvrtina Čechů. Přitom stačí část svých prostředků investovat,“ říká David Novotný, majitel a jednatel nezávislé realitní společnosti Bohemian Estates International. Ta se mj. zabývá právě i investicemi do developerských projektů a také investicemi do nemovitostí k pronájmu. O ty je dle Novotného v posledních letech mimořádný zájem.

Během uplynulých dvou let realitní trh čelil hned několika překážkám. Na jedné straně jsme byli svědky hromadného opouštění krátkodobých pronájmů, což vyústilo i ve větší nabídku bytů k pronájmu ve velkých městech. Na druhé straně jsme ale viděli snížení základní úrokové sazby, která měla za následek levnější hypotéky, a tím narůstající poptávku po nemovitostech. Ať si totiž o aktuálních cenách myslíme co chceme, investice do nemovitostí je stále jedna z těch bezpečnějších forem zhodnocení peněz. Obzvláště, pokud budeme při investování chytří.

K nákupu nemovitostí za účelem jejich dalšího prodeje v budoucnosti tak realitní odborníci radí přistupovat maximálně zodpovědně a co nejvíce efektivně. „Pokud se někdo rozhodne koupit investiční nemovitost, už od začátku by se mělo jednat o promyšlenou a výhodnou koupi. Problém je v tom, že raketový nárůst cen realit teď většině lidem znemožňuje vidět pravý potenciál nemovitostí a je jednoduché nedobře posoudit, co je výhodné a co nikoli. Proto si myslím, že není od věci obrátit se na profesionály z oboru, kteří pomohou vyhledat výjimečné investiční příležitosti, a navíc pak celou transakci zaštítí,“ vysvětluje David Novotný.

Bohemian Estates International svým klientům nabízí nejen vyhledání a prověření nemovitosti, ale i následný pronájem, z něhož vlastníkům nemovitosti navíc garantuje pravidelný příjem. „Službu garantovaného nájmu nabízíme hlavně těm majitelům, kteří potřebují, aby jim nemovitost přinášela pravidelný zisk. Je tak ideální právě pro investiční nemovitosti. S naší pomocí klient koupí byt či dům, my ho následně ho pronajímáme a garantujeme měsíční nájemné i v případě, kdy není nemovitost obsazena, a nakonec, v tu nejlepší možnou chvíli, pomůžeme nemovitost prodat. Jedná se tak o dvojí zhodnocení, které je plně pod kontrolou realitních odborníků,“ uzavírá David Novotný za společnost Bohemian Estates International.

Související příspěvky

Zima klepe na dveře, jednejte včas

redakce

Nová podlaha se starým vzhledem

redakce

Výhody prodeje přes realitky

redakce