INSPIRACE

Hledáte zajímavé a moderní osvětlení do interiéru? Poradíme, mezi kterými vybírat

Pokud máte pocit, že je potřeba u vás doma něco změnit, nemusíte hned dělat stavební úpravy. Mnohdy pomůže změnit bytový textil, který vnese do pokojů barvy a hravost. Velkou změnu udělá i nové osvětlení, jako třeba výměna lustru nebo doplnění prostoru o volně stojící světla.

Stojanové lampy a stolní lampičky

Někdy není nutné měnit hlavní stropní světlo, zvlášť pokud tvoří dominantu pokoje, o kterou nechcete přijít. Doplnit prostor však můžete o praktické a velmi nápomocné lampy a lampičky, které umí doplnit světlo právě tam, kde vám chybí. A nejen to. Ony dovedou vyzvednout detaily, stačí, abyste ji umístili na stolek nebo skříňku do vstupní haly tak, aby stolní lampa dala na odiv dekorativní předměty, které mát na nábytku uloženy. A v případě, že je lampa jedinečná, originální, umístěte ji na stolek či komodu samotnou. Tak jí dopřejete plnou pozornost všech.

Skvělé jsou i stojanové lampy. Můžete vybírat z mnoha typů, a tak najít ten správný do moderního obývacího pokoje v minimalistickém stylu, do venkovské ložnice i do studentského pokoje, který nese prvky industriálního stylu. Stojanové lampy mohou mít jen jedno hlavní světlo, nebo světel víc s tím, že menší světlo je nastavitelné.

Naprosto dokonalý lustr

Výměna lustru může představovat naprostou změnu v místnosti. Aktuálně jsou velmi moderní lustry tvořené sklem, dřevem, kovem a dalšími přírodními materiály. Pokud bude lustr tvořen pevným dřevem v kombinaci s kovem nebo sklem, budete mít zajímavé a trendy osvětlení. Hodí se do moderních interiérů v rustikálním i industriálním stylu.

Chcete-li jemnější typ lustru, vsadit můžete na čiré nebo kouřové sklo. Anebo zvolte příjemné a útulnost tvořící závěsné světlo s textilním stínidlem v přírodních barvách.

Související příspěvky

Barové židle nejsou jen módní doplněk domácností

redakce

Je nerezový materiál, který kupujete opravdu nerezavějící

redakce

Zelené stěny představují originální dekoraci

redakce