INSPIRACE

Granitové dřezy – jak a kde dobře nakoupit ?

Vzhled a čistota dřezu se významně podílí na celkovém dojmu z kuchyně. V neposlední řadě by měl být praktický, odolný a neměnit časem příliš svůj zánovní vzhled. To platí  dnes v oblasti dřezů  pro kvalitní  kuchyňské granitové dřezy. Jak a kde dobře nakoupíte čtěte dále…

 

Co jsou vlastně   GRANITOVÉ DŘEZY  ?

zlatá  pravidla výběru kvalitního granitového dřezu !

  • 1. Výběr samotného dřezu  provádějte vždy napřed s ohledem na jeho nejdůležitější základní funkci, kterou od výrobku očekáváte.  t. j.  použitelný  rozměr a minimální nároky na čištění . V první fázi  raději vybírejte bez doplňků  a bez ohledu na cenu. Například u dřezů je Vám k ničemu  výbava, doplňky, nízká cena či krásná barva, pokud se dřez špiní, odírá, poškodí teplem,  nebo je za rok škaredý opotřebením.
  • 2. Bedlivě sledujte pověst výrobce i prodejce a jeho reference,  zkušenosti ,  historii  na českém trhu,  Preferujte specialisty a zastoupení,  přímé výrobce před obchodníky se vším.
  • 3. Dobře se zajímejte o původ zboží, použité materiály a technologii a o to jak dlouho výrobce existuje. Koukněte i na stánky výrobce.  Pokud ihned některou z informací nezjistíte, mějte se na pozoru.  Nikdy  nedejte  jen na cenové hledisko .  Každodenní  údržby  časem zašlého špinícího se  nekvalitního  dřezu  se už nezbavíte. Pár stokorun, které jen možná  při koupi ušetříte Vás bude vás bude trvale štvát.

Jak  a kde tedy vybrat ?

Renomovaní výrobci v krizi museli na úbytek kupní síly reagovat zúžením nabídky a větším prodejem méně typů dosáhnout vyšší efektivity a výrazně snížit cenu pro zákazníka. Zúžil se výběr, ale v podstatě, najdete to, co potřebujete. Akce jdou i o 40 % dolů s cenou a občas dlouhé lhůty na zboží objednané mimo akce. Výsledek je však pro běžného zákazníka celkem příznivý. Většinou si v akci vybere a může koupit originální vysoce kvalitní výrobek za cenu, která se přibližuje ceně nabídek dřezů  takzvaně  levných  dřezů bez jasného původu a materiálového složení. Dobrým  příkladem jsou lídr  oboru granitových dřezů  německý Schock. S výrazně zvýšeným  prodejem  těchto špičkových  dřezů v ČR díky  krizi  výrazně klesly  jeho ceny.

„Levné kopie  se už rozhodně nevyplatí

Pozor si dejte zejména na podezřele levné zboží z Asie, Polska, Ruska a dalších zemí, stejně jako na materiály bez jména a složení. Jedná se zpravidla o laciné produkty vyrobené bez ohledu na materiálovou a kvalitativní stránku.  Vám je dána k rozhodování jen fotka, rozměry a cena /samozřejmě velmi lákavá/  a poměrně anonymní prostředí internetu, kde si nemůžete výrobek osahat ani vyzkoušet.  Lákavé záruky naprosto neuvěřitelných 10 let nedávají ani špičky v oboru a dlouhá léta zavedené firmy. To noname produkce bez udání původu s nimi omračují velmi rády.  Je třeba být ostražitý a nenaletět, stačí přemýšlet selským rozumem.

Granitový dřez , se kterým budete  trvale spokojeni

Během posledních dvou až tří let se objevila řada pseudoznaček  s kopiemi všeho možného, od tvarů až po názvy produktů.   Nejlepší cesta  je kouknout napřed po  originálu ,  koupit si originál garantovaných špičkových vlastností, designu i kvality, ale za slušnou cenu.  Můžete  si ušetřit budoucí čištění a vzhled , vaší kuchyně se značkovým dřezem vyroste. V granitových dřezech  tedy padá první volba na   německý  Schock/ www.schock.cz

Kde ?  zkuste nejprve poptat  u zastoupení ,  akční  na  www.drezy.info/drezy

Pokud nevyberete  běžte dál  podle renomé výrobce .

Pozor na podobné názvy

Jako ADIBAS není skutečný ADIDAS, není dřez Silkgranit (a vůbec všechny ty „ x-granity“) skutečný Silgranit, stejně jako „Shock“ z Číny či Indie není skutečný Originál Schock- Made in Germany.  Buďte proto ostražití. Laciný může znamenat dvakrát placený.  Malý rozdíl v ceně může znamenat  velký rozdíl v užitných vlastnostech.

Co jsou vlastně   GRANITOVÉ DŘEZY  ???


Související příspěvky

Sprchové kouty a vany pro malé koupelny

redakce

Sauny na míru do jakéhokoliv prostoru

redakce

Krb v nejisté pozici, opravdu jsou krbová kamna lepší?

redakce

2 x komentováno

Klára Sikarová 8. 9. 2016 at 11:19

Granit je opravdu skvělý! Byla to příjemná změna, mívali jsme levnější nerez, který se hned celý poškrábal. Něco takového se s granitem jen tak nestane a i když je to věc vkusu, nebála bych se tvrdit, že vypadá daleko lépe. Máme ho v bílé barvě a jediné co bych vytkla je, že se na něm díky tomu rychle tvoří viditelné fleky od kávy, ale ty jdou jednoduše vyčistit pastou, kterou jsme dostali zdarma ke dřezu…

Káťa 15. 9. 2016 at 13:17

My máme doma kvalitní, značkový nerez a jsem s ním moc spokojená. Žádné škrábance na něm nejsou, starám se o něj jak jen to jde a neměnila bych. Granit mi přijde trochu zbytečně drahý…

Diskuze je uzavřena.