INSPIRACE

Fotbálek – jo to je hra!

Člověče nezlob se už není to pravé, ale nějakou domácí zábavu to chce? Ačkoliv by to člověk nečekal, fotbal se dá jednoduše hrát doma nebo v oblíbené hospůdce u sklenky lahodného moku. Je konec s plahočením za kulatým míčem po trávníku. Ano – samozřejmě – máme na mysli stolní fotbálky, tedy miniaturní hrací plochu s figurkami hráčů, kteří se snaží kopat do míče s cílem dát gól.

Rozdíl kromě absence propocených triček je zejména v tom, že fotbálek je vlastně stůl. Tedy stůl, který představuje hřiště. Figurky na této pomyslné hrací ploše ovládají dva až čtyři hráči.

 

Vlastní fotbalový manšaft nemusí být sen

Stolní fotbal je obvykle určen pro čtyři hráče, z nichž dva jsou útočníci a dva obránci. Figurky panáčků jsou umístěny v různém počtu na celkem osmi průchodných či teleskopických tyčích. Obránce i brankář hrají společně s jasným cílem – dát gól spoluhráči, dostat míč ze své strany a zároveň také chránit svoji bránu před míčem. A to je někdy pekelně složité.

Stolní fotbálek je velmi rozšířený v hospodách a klubech jako součást večerní zábavy. A nutno říct, že velmi oblíbené zábavy. Lze u něho zažít opravdu mnoho legrace, i když to na první pohled působí trochu dětinsky. No ale to samé lze říct o skupině upocených padesátníků na čerstvě posekané louce. Tady to má aspoň patřičnou eleganci.

Stolní fotbal může hrát prakticky každý bez ohledu na pohlaví a věk. Nepotřebujete k tomu žádnou kondici, potvrzení lékaře ani dokonalý zdravotní stav. Jediné, co budete potřebovat je postřeh, ten hraje v této hře téměř klíčovou roli.

Stolní fotbálek můžete mít také doma, stačí si jen najít fotbálek prodej na internetu. Nejde o příliš drahou investici a můžete si tak užít mnoho zábavy s rodinou a přáteli.

 

Fotbálkové turnaje

Nenechte se však mýlit. Stolní fotbálky nejsou pouze výsadou „přiopilých“ hráčů, kteří se jím zabavují v hospodě. Často se pořádají i fotbálkové turnaje pro jednotlivce a dvojice, kterých se účastní skuteční mistři a přeborníci. Ono hrát opravdu dobře stolní fotbálek není jednoduché. Každoročně tyto snahy vrcholí i pořádáním mistrovství republiky pro registrované i neregistrované hráče bez nutnosti jakékoliv předchozí kvalifikace.

Související příspěvky

Proč vsadit na venkovní žaluzie?

redakce

Zařiďte si váš domov přesně podle vašich představ

redakce

Veletrh For Arch 2013 ocenil hlavní cenou GRAND PRIX systém Tecomat Foxtrot od české společnosti Teco a.s.

redakce