INSPIRACE

Fakta a mýty o matracích z paměťové pěny

Matrace z paměťových pěn představují v současné době trend ve zdravém spaní. Pro lidi, jež trpí bolestmi páteře představují prostředek, díky němuž dosáhnou zkvalitnění spánku. Paměťová pěna bývá rovněž nazývána líná nebo viscoelastická pěna, takže matrace z líné pěny nebo matrace z viscoelastické pěny jsou tytéž jako z té paměťové.

Jedná se o moderní a technologicky vyspělý materiál, který byl původně vyvinut v NASA. Prošel však ještě určitými proměnami a vznikl tak ještě lepší materiál určený k výrobě matrací. Rovněž se z něj vyrábí anatomické polštáře. Není sice přírodní, ale má mnoho výhod a vlastnosti, jež příroda vytvořit nedokáže.

 

Jaké vlastnosti má paměťová pěna?

Matrace z viscoelastické pěny si dobyly ložnice milióny lidí zejména kvůli svým jedinečným vlastnostem. Paměťová pěna:

  • je odolná vůči tlaku – je tvarově stálá,
  • má vzdušnou strukturu – vyniká výraznou prodyšností, takže umožňuje odpařování vlhkosti i regulaci tepla,
  • podporuje správné držení těla – dokáže se přesně přizpůsobit tvaru těla a vytvořit tak oporu páteře v té nejideálnější poloze,
  • umožňuje ergonomické zónování,
  • je odolná vůči roztočům a bakteriím,
  • je lehká – snadno se s ní manipuluje, což oceníte při převlékání ložního prádla,
  • kombinací různých tuhostí paměťové pěny lze docílit maximálního pohodlí.

 

Ale pozor! „Aby matrace splňovala výše uvedené, je nutné, aby vrstva tohoto materiálu měla min. 4 cm. Má-li matrace méně, pak se dá říci, že se o matraci z paměťové pěny vlastně aní nejedná a nemůže poskytnout svým uživatelům všechny jedinečné vlastnosti,“ řekl nám p.Grossmann, majitel jedné z největších výrobních firem na zdravotní matrace v ČR.

matrace DONAU VISCO - kombinace studené pěny EuroFoam® a paměťové  pěny Carpenter®, cena: 5 950 Kč (www.grossmann-matrace.cz)
matrace DONAU VISCO – kombinace studené pěny EuroFoam® a paměťové pěny Carpenter®, cena: 5 950 Kč (www.grossmann-matrace.cz)

 

matrace VISCOFLEX - Luxusní sendvičová matrace z  vysoce kvalitní elastické sedmizónové studené pěny. v kombinaci s tzv.línou pěnou o síle 4cm – z obou stran, cena: 4 320 Kč (www.grossmann-matrace.cz)
matrace VISCOFLEX – Luxusní sendvičová matrace z vysoce kvalitní elastické sedmizónové studené pěny. v kombinaci s tzv.línou pěnou o síle 4cm – z obou stran, cena: 4 320 Kč (www.grossmann-matrace.cz)

I líná pěna má samozřejmě také nějaké negativní vlastnosti, ostatně tak tomu bývá u všeho. Matrace jsou měkké a středně tvrdé, takže nebudou zřejmě vyhovovat těm z vás, co upřednostňujete tvrdý povrch. Je sice pravda, že člověk si musí na tento materiál zvyknout, protože je to něco jiného, ale výsledek za to stojí. Matraci můžete ukládat pouze na lamelový rošt.

 

Jednoduchá fakta o paměťové pěně

Řada uživatelů potvrdila, že spaní na matraci nebo polštáři z viscoelastické pěny ulevuji od bolestí v oblasti páteře, kyčlí a ramen. Je to dáno tím, že tato pěna se dokonale přizpůsobí vašemu tělu, je citlivá na teplotu i váhu těla, takže nepůsobí na citlivá místa žádný tlak. Pokud upřednostňujete jednu matraci do manželské postele, právě z paměťově pěny je ta pravá, neboť tlumí pohyby převracející ho se partnera, takže o nich téměř ani nevíte. Uživatelé, jež spí na této matraci potvrzují, že méně trpí projevy alergií, proto jsou vhodné pro alergiky. Jsou dobrým kompromisem k antibakteriálním matracím. Tento materiál je v oblibě také z toho důvodu, že je cenově dostupný.

 

Mýty o paměťovým matracích

Možná jste mohli slyšet, nebo jste se někde dočetli, že vlivem toho, že je paměťová pěna citlivá na teplo, se člověk více potí. Tak tomu není a příčiny nadměrného pocení je potřeba hledat jinde. Dalším mýtem je, že paměťová pěna zapáchá.To je sice pravda, má svůj specifický pach, ale pouze pár dní, takže pokud ložnici vyvětráte, pach zcela vymizí. Znepokojit vás může také informace, že na tento materiál si musí člověk dlouho zvykat. To je pravda jen částečně. Ten, kdo byl doposud zvyklý spát na pružinové matrace, může z počátku pociťovat problémy, než si zvykne. Přece jen se jedná o měkčí materiál. Tělo potřebuje nějaký ten čas a čekání se vyplatí. Věřte, že už nebudete chtít spát na jiné matraci.

Pokud byste si rádi pořídili matraci z paměťové pěny, doporučujeme shlédnout nabídku na e-shopu www.grossmann-matrace.cz, kde nakoupíte tyto matrace za mimořádně výhodné ceny. Navíc můžete nyní před Vánoci uplatnit slevový kupón na 500 Kč při nákupu zboží nad 3 000 Kč. Sleva 500 Kč se vám odečte z hodnoty objednávky a vy tak můžete mít matraci či jakékoliv jiné produkty z e-shopu ještě levněji. Kupón má platnost do 31.12.2014. Pokud byste si však chtěli vybrané zboží dopřát pod stromeček, objednávka musí proběhnout do 7.12.2014, jen tak máte záruku doručení do Vánoc (u zboží skladem).

kupon500_3

Související příspěvky

Podlahy do komerčních prostor

redakce

Odstraňování graffiti a antigraffiti ochrana Praha

redakce

Vsaďte na vinylovou podlahu

redakce