INSPIRACE

Energetická soběstačnost jako trend 21. století

Fotovoltaika neboli přeměna slunečního záření na elektrickou energii se v dnešní době těší velké oblibě, zejména u klientů, jimž záleží na životním prostředí. Každý, kdo využívá solární panely jako zdroj elektřiny ve svém domě či jiném objektu, výrazně napomáhá trvale udržitelnému rozvoji. Sluneční záření totiž patří mezi nejvýznamnější známé obnovitelné zdroje energie. Pojďme si tuto metodu blíže představit a seznámit se s fotovoltaickými systémy.

 

Výhody a nevýhody fotovoltaických systémů

Jak bylo zmíněno, největší výhodou těchto systémů je, že využívají solární záření jakožto obnovitelný zdroj energie. Sluneční energie dopadá na zemský povrch v takovém množství, že by byla schopna pokrýt přibližně 6000krát veškerou spotřebu energie na zemi. Životnost solárních panelů se pohybuje kolem 25 let. Jakmile jsou panely opotřebované a nefunkční, nakládá se s nimi jako s ostatním elektroodpadem. V současné době se navíc vyvíjí technologie, které by umožnily tento odpad recyklovat. Své výhody má fotovoltaika i z ekonomického hlediska. Ačkoli je pořízení solárních panelů celkem nákladné, zajistí vám návratnost investice v několika následujících letech. Úspora tkví ve výrobě vlastní elektřiny. Navíc pořízení solárních panelů vám zajistí energetickou soběstačnost, a nebudete tak již závislí na drahých dodavatelích. Abychom se zaměřili také na nevýhody, nutno zmínit, že solární energie není k dispozici v noci a mnohdy ani za špatného počasí. Navíc účinnost solárních panelů klesá v zimním období, kdy jsou pokryty sněhem.

 

Servis a montáž solárních panelů

Jelikož montáž solárních panelů není úplně jednoduchá, nejlepším způsobem je obrátit se na firmu, která vám zajistí jak nákup a dovoz zboží, tak i jeho instalaci. Ideálním partnerem pro řešení fotovoltaických systémů je společnost Solar Partner, jež nabízí jejich montáž a servis po celé České republice. Na stránkách www.solarpartner.cz se dovíte veškeré informace o nabízených službách.

Související příspěvky

Jak se správně saunovat?

redakce

Led osvětlení v domácnosti

redakce

Co všechno nabízí ve svém sortimentu JAP?

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.