INSPIRACE

Efektivní rychloúklid nemusí být jen sen

Možná není vaším snem efektivní úklid, ale ten pocit, že už je to za vámi a rychle. Ukážeme vám, jak začít v malých krocích.

Nemusí to být jen zimou, ale přichází vždy období, kdy si říkáte, že vás úklid opravdu vysává. Velký dlouhý úklid člověka omezuje od procházek, slunečných chvilek na zahradě nebo výběru nové jarní kolekce do šatníku. Na druhou stranu pro vás může být odměnou a takovými dobíjecími baterkami i pocit, že jste něco uklidili a přispěli tak čistotě svého domova a možná trochu nitra.

Možná je pro vás ale tou správnou variantou úklid rozkouskovaný s pocitem, že něco uklidit chcete, a ne že musíte. Hlasitá hudba s nejznámějšími popovými trháky může být motivací příjemnou a osvěžující. Z dlouhodobého hlediska je ale v pořádku najít také stabilitu a nenechávat se vysávat úklidem.

Jak na to? Úklid si můžete rozkouskovat a opakovat jej častěji. Efektivita úklidu bude skvělá v tom, že si najdete řád, úklid se výrazně zkrátí a vám nebude brát sílu. Naštěstí moderní doba nahrává rychloúklidu, jak jen může a vy z toho můžete čerpat ty benefity.

Chcete příklad? Tady jej máte!

Výše jsme zmínili, že je dobré začínat po menších krocích. A k tomu se právě mohou hodit i menší pomocníci. Jasným důkazem je ruční vysavač. Je malý, takže jej uskladníte kdekoliv, kde jej potřebujete mít po ruce. Než se vám uvaří čaj nebo stáhne film, můžete jej čapnout a zbavit se rychle drobečků na jídelním i pracovním stole, vysát pohovku, vysát laptop nebo i šuplík. Poté si za odměnu dopřejete to, na co jste se těšili. Postupně tak zvládnete uklidit jednu místnost nebo i celý byt.

A abychom byli více konkrétní, máme pro vás tip i na zmíněného pomocníka. Praktický a lehký ruční vysavač Kärcher CVH 2 Premium budete mít stále po ruce a úklid s ním bude vždy rychlý a pohodlný. Vysaje nečistoty z každé skuliny vašeho domova ale i v autě, šuplících a pohovce. Zvládne drobky, prach, chloupky, písek a při nejvyšším výkonu i hrubé nečistoty. Díky hygienickému filtru HEPA 12 a omyvatelnému systému ocelové síťoviny předchází víření prachu a zápachu při vysávání. Proto je vzduch vždy čistý. Při nižším výkonu vydrží až 20 minut. Ideální tedy i pro úklid před návštěvou nebo když se nechcete tahat s větším vysavačem. Je lehounký a skladný, můžete ho půjčit i dítěti.

Více informací naleznete na www.karcher.cz

Související příspěvky

Proč je saténové povlečení výbornou volbou?

redakce

Žaluzie – taková nabídka tu ještě nebyla

redakce

S čím vší mohou v rodinných domech pomáhat roboti?

redakce