INSPIRACE

Designové vypínače? Aktuální trendy přicházejí přímo z Obzoru

Při zařizování interiérů moderních domácností je oblasti designu věnována mnohem větší pozornost, než kdykoliv dříve. Každý interiér domácnosti by měl být elegantní po více stránkách a právě detaily, jako například správně vybrané designové vypínače, mnohdy dotváří celkový dojem z jednotlivých místností. Samozřejmě, že je zapotřebí spojit eleganci s maximální funkčností a nebrat tedy otázku zařizování interiéru na lehkou váhu, ale věnovat jí zvýšenou pozornost.

1Vypínače také v nabídce na textilnikabel.cz

 

Detaily mohou navýšit eleganci místnosti, ale také ji zkazit

Ačkoli vám to možná přijde trochu zvláštní, právě na detailech se pozná dokonale odvedená práce při zařizování jakéhokoliv interiéru. Na této strategii se shodují i přední tuzemští designéři a designérky. Málokdy totiž podceníme výběr velkých kusů vybavení interiéru, ale detailům nevěnujeme takovou pozornost, jakou by si doopravdy zasloužily. Přitom právě menší části vybavení, které nám mnohdy přijdou přímo nepodstatné, mají na celkový vzhled domácnosti velký vliv. Mohou krásu místnosti skvěle podtrhnout a pozvednout, ale také ji mohou úplně zkazit. A řeč rozhodně není jen o malých designových doplňcích, ale o vybavení, jako jsou například designové vypínače a zásuvky.

 

Nové odstíny vypínačů dle nejnovějších trendů

Neony už nevládnou tak jako tomu bylo dříve. Volba barev směřuje spíše do jemnějších odstínů až těch pastelových. To se také promítá i na rámečcích u vypínačů či zásuvek. Teplé harmonické odstíny béžové a smetanové v podání odstínu skla Mocca a Smetanové bílé řady Decente podtrhnou celkový styl vašeho domova. Velice osobitým vzhledem disponují designové vypínače v barvě Indigo, jenž vychází z odstínu taupe. Atraktivní vzhled na sebe určitě upoutá Kovově šedá v matném provedení skla. Mat na rozdíl od lesku po sobě nezanechává žádné stopy v podobě otisku prstů.

2Nejnovější barevné trendy skleněných vypínačů DECENTE

 

Na důležitost správného výběru vypínačů jsme se zeptali i známé přední designérky

I přední čeští designéři a designérky jsou si tohoto velkého významu vypínačů a zásuvek v interiéru vědomi. Jak velký vliv na design interiéru mají právě tyto detaily v celkovém vzhledu místnosti, jsme se optali Ing. Kristýny Jandíkové – interiérové designérky. Její odpověď zněla takto – „Často se stává, že se velice pečlivě vybírá veškeré vybavení domácnosti a pak se zapomene na vypínače. Zvolí se obyčejné celoplastové a tím se pak celé vyznění interiéru může úplně shodit. Je důležité pečlivě vybírat i detaily s přihlédnutím k celkovému konceptu dané místnosti.“ 3

Řada vypínačů Decente na Designbloku 2014

 

Kde koupit skleněné designové vypínače a zásuvky?

Je pravda, že pokud se podíváte do nabídky běžných výrobců a prodejců zásuvek a vypínačů, jen málokde najdete jiné produkty, než celoplastové. Rozhodně ale existují i zcela jiné, mnohem lépe vypadající, varianty těchto produktů. Důkaz přináší například společnost OBZOR Zlín, která oblasti vývoje vypínačů věnuje velkou pozornost a vyvíjí neustále nové a nové variace. Zejména produktová řada Decente, jenž splňuje i vysoká kritéria na design a samozřejmě i na funkčnost. Skleněné designové vypínače, ať už v nových odstínech nebo v těch stávajících, je možné objednat na e-shopu či u svého velkoobchodu s elektroinstalačním materiálem.

4Dvojzásuvka ve skle řady Decente

Designové vypínače a zásuvky naleznete na www.obzor.cz.

 

 

Související příspěvky

Jídelna i v malém bytě

redakce

Proč zvolit dubový nábytek? Už nikdy nebudete chtít jiný

redakce

Špína ani mech už nemají šanci aneb jak zvelebit okolí svého domu

redakce