INSPIRACE

Dejme si střídavý falc ze Slavony

Dnes nám při stavbě domu záleží hlavně na energiích. A hned poté nás zajímá životnost, snadná obsluha a údržba produktu.


Proto naše volba padne na dřevěná okna, Uvažujeme ekonomicky,tedy  o úsporách energií., navíc se zajímáme o životní prostředí. Pak je to zřejmé: Dřevo je přece obnovitelný materiál. Stromy navíc při svém růstu spotřebovávají oxid uhličitý, který je jedním z hlavních skleníkových plynů. Také proto je využívání obnovitelných materiálů důležitým předpokladem pro dosažení trvale udržitelného.

Tři těsnící profily

Pokud jsme zvolili dřevěná okna, budeme pečlivě vybírat. Přemýšleli jsme o úspoře energie. Dřevěná okna SOLID COMFORT (SC92) ze Slavony Slavonice mají výborné tepelně izolační vlastnosti. Jsou známy skvělou hodnotou součinitele prostupu tepla okna Uw=0,70W/m2K.  Tento profil okna je konstrukčně odlišný od běžně používaných eurooken. Nemá zafrézovanou rámovou okapnici, proto nedochází k úbytku materiálu na spodní části rámu okna. Tak se zlepšuje tepelná izolace ve  zmíněné kritické části okna a zvyšují se hodnoty vnitřní povrchové teploty. Odtok vody je řešen vyfrézovanými odtokovými otvory v rámu, které vedou nad venkovní parapet.

Okna ze  Slavony mají také větší překrytí křídla přes rám, což je proti klasickému eurooknu další změna. Když se na podobné okno podíváte, působí na vás nemohutným dojmem. Tento pocit je násoben zlepšenými tepelně-izolačními vlastnosti okna. Rám okna SC92 totiž obsahuje tři těsnící profily, které jsou od sebe hodně vzdáleny. Tak vznikají velké těsnící komory, které zajišťují velmi dobrou tepelnou izolaci.

Zloději bez šancí

Všechna okna ze Slavony jsou běžně vybavena bezpečnostním kováním. Zvýšenou ochranu proti vloupání zajišťuje hřibový čep, který při uzavření zapadne do bezpečnostního pouzdra. Proto vám zloděj okno nevypáčí. Klasická okna totiž mají čepy hladké a ty násilník vyháknout, nebo vypáčit, může. U celoobvodového kování používaného na oknech Slavona jsou také všechny uzavírací body bezpečnostní. Tak jsou zajištěna obě křídla okna.

{phocagallery view=category|categoryid=51|limitstart=0|limitcount=0}

Povrch plný života

Nová výrobní technologie ze Slavonic prodloužila životnost jejich výrobků díky povrchové úpravě na jednotlivých dílech oken a dveří. Ve Slavoně myslí na všechny povrchy, zejména čelní dřevo. U něj by totiž mohlo při zvýšené vlhkosti docházet k nasáknutí. Na sklížená okna či dveře je pak nastříkána pod vysokým tlakem elastická lazura s UV ochranou.

Slavonické novinky

Inovativní výrobní technologie ve Slavoně významně zvyšuje přesnost oken i dveří a umožňuje nové konstrukční možnosti. Každý jednotlivý díl okna je vyprofilován i předvrtán na velmi přesných strojích při jednom upnutí. Tím je zajištěna dokonalá přesnost budoucího výrobku. Velmi praktická je možnost „střídavého falcu„. Tato metoda umožňuje v jednom okně použít fixní i otevírací křídlo. Při výrobě tradiční technologií by muselo být okno ze dvou dílů, nebo alespoň s vloženým nákližkem.

Další novinkou jsou nalepovací příčky, které jsou z venkovní strany začepovány do okenního křídla. Jsou tak oproti jiným podobným produktům  dokonale spojeny a jednolitě povrchově upraveny s celým křídlem okna.

Parametry eurooken SOLID COMFORT:

 • zasklení izolačním trojsklem  Ug=0,5W/m2K, g=50%
  teplý distanční rámeček SWS V, argon
 • možnost zasklení skly se solárními zisky Ug=0,6W/m2K, g=62%
 • součinitel prostupu tepla rámu smrkUf=0,70W/m2K
 • součinitel prostupu tepla okna smrkUw=0,70W/m2K
 • tři těsnění s dostatečně velkými komorami
 • mimořádně teplá spodní část rámu – unikátní konstrukce
 • vyšší hodnoty vnitřních povrchových teplot
 • stavební hloubka 92 mm
 • chráněno užitným vzorem

 

 

SLAVONA – tradiční český výrobce dřevěných oken a dveří


Související příspěvky

Svěřte svůj interiér do rukou profesionálů

redakce

Moderní koupelna: kombinace protikladů

redakce

Nenechávejte svou domácnost mezi svátky bez ochrany!

redakce