INSPIRACE

Co všechno jsou filtrační konvice a láhve z kohoutkové vody schopny odstranit?

Přestože kohoutková voda podléhá nejpřísnějšímu testování a pravidelným kontrolám, může v omezené míře obsahovat látky, které lidskému zdraví příliš neprospívají. Ve srovnání s vodou balenou v PET lahvích se však rozhodně nejedná o žádnou tragédii. V mnoha případech je dokonce kohoutková voda kvalitnější než ta, kterou si můžete koupit v obchodech.

 

Kohoutková voda rozhodně nepředstavuje hrozbu pro lidské zdraví

Vzhledem k tomu, že se kvalita kohoutkové vody měří v místě její spotřeby, to znamená u kohoutku zákazníka a podléhá opravdu přísným hygienickým kritériím, odborníci její pití jednoznačně doporučují. Vidí v něm dokonce lepší alternativu pro vaše zdraví než v konzumaci vody balené v PET láhvích. Nejsnazší cesta ke zdravé vodě tak vede skrze filtraci vody kohoutkové. Kvalitní filtr ať již průtokový namontovaný přímo na kohoutek nebo uvnitř filtrační konvice z vody dostane veškeré nežádoucí příměsi, které sice lidský organismus přímo neohrožují, mohou pro něj však být nepříjemné. Jde zejména o:

  • mechanické nečistoty a zbytky rzi z potrubí,
  • pozůstatky po dezinfekci vody včetně oné nechvalně známé chlorové pachuti,
  • pesticidy splavené do vodních zdrojů z polí,
  • dusičnany, které jsou součástí hnojiv,
  • hormony dostávající se již do odpadních vod,
  • a celou řadou dalších látek.

 

Bohužel i dezinfekce vody je zdrojem látek pro tělo nevhodných

Většinu nežádoucích látek z vody odstraňuje již její dezinfekce. Pro tu se osvědčil chlór, který není pro lidské tělo v nízkých koncentracích nebezpečný, bohužel však po sobě zanechává nepříjemnou pachuť. Chlór slouží ve vodě zejména ke zničení choroboplodných zárodků některých chorob, které mohou způsobit hromadné onemocnění velkého počtu osob. Z minulosti jsou známy například epidemie břišního tyfu, úplavice či cholery, které vznikly z kontaminace vodních zdrojů. Z tohoto hlediska je pro člověka méně nebezpečný než to, čemu má zamezit. Samozřejmě, že chlór ale není pro lidské tělo ničím vítaným. Chcete-li se jej v pitné vodě zbavit a eliminovat jeho nepříjemnou pachuť, pořiďte si filtrační konvici nebo láhev. Ty se postarají nejen o lepší chuť a vůni kohoutkové vody, navíc dokážou snížit na minimum koncentraci látek, které lidskému organismu neprospívají.

Související příspěvky

Veletrh For Arch 2013 ocenil hlavní cenou GRAND PRIX systém Tecomat Foxtrot od české společnosti Teco a.s.

redakce

KOUPELNOVÉ ZÁSUVKY…NA MÍSTA!

redakce

Pro kvalitní sezení musí být i kvalitní židle

redakce