INSPIRACE

Co je potřeba vědět před výběrem kování

Správnému výběru dveří se v moderní architektuře věnuje velká pozornost. Ovšem aby byly dveře opravdu dokonale vybrané, musí být také osazeny kvalitním kováním. Právě kování může podtrhnout krásu dveří a zajistit jejich pohodlné a příjemné využívání. Ovšem při nesprávném výběru může kování celý vzhled dveří zkazit. Proto je nutné vědět o výběru kování co nejvíce informací, abyste se vyhnuli špatnému nákupu.

Není kování jako kování

Stejně tak, jako se nabídka dveří dělí do jednotlivých kategorií, dělí se do kategorií také kování a dveřní kliky. Jednat se může o klasické kování, bezpečnostní kování, interiérové kování, exteriérové kování, designové kování a dělí se i podle využitého materiálu. Základně se ovšem kování dělí na 2 druhy podle své struktury. Toto dělení je na štítové kování a rozetové kování. Oba druhy mají naprosto stejné funkce, ale liší se již svým vzhledem. Zatímco štítové kování se skládá z jediného kusu materiálu a z kliky, rozetové kování je ze dvou dílů. První k ohraničení zámku a druhý k ohraničení kliky.

Nepodceňujte ani správnou volbu kliky

Jak vybrat kliku na dveře, aby splňovala vaše požadavky. Nejprve si musíte rozmyslet, jaké funkce od kliky čekáte. Velmi důležitý je i způsob samotné montáže kliky. Ten musí být opravdu bezpečný, aby klika nevypadávala a nezačala se viklat. Velmi důležité jsou pro kliky také materiály, ze kterých jsou vyrobeny. Jen opravdu kvalitní materiály dokáží zajistit dlouhodobou funkčnost klik. Mezi levnější materiály se řadí hliník, ale ten nedokáže být tak odolný, jako ostatní materiály. Mezi ty se řadí koliky z nerezové oceli, chromu, niklu nebo bronzu. Je tedy nutné správně vybrat. Správný výběr by ale nebyl možný u prodejců s malým sortimentem. Doporučujeme tedy vybírat u takových prodejců, kteří v oblasti kování a klik nabízí kompletní sortiment kvalitních výrobků.

Jestli hledáte kvalitní kliky na dveře v široké nabídce, můžete navštívit náš eshop.

 

Související příspěvky

Hit letošních Vánoc!

redakce

Základem každé kuchyně je kvalitní pracovní deska

redakce

Tipy, které vám pomohou ušetřit za vodu až tisíce ročně

redakce
Search by Voice