Search

Cirkus – dobrá podívaní, nebo týraní zvířat?

Jedním z hodně diskutovaných témat poslední doby je zrušení cirkusů se zvířaty, které spousta ochránců zvířat považuje za týrání zvířat. Koná se k tomu i spousta demonstrací, na které chodí lidi s transparenty a někteří dokonce i  přestrojení za nějaké zvíře v okovech.

Spousta lidí toto považuje za zneužívání zvířat. Různé formy zákazu využívání zvířat v cirkusech platí již ve více než třiceti státech světa. V zemích, jako je například Bulharsko, Čína, Rakousko, Finsko, Polsko nebo Singapur, se tak již lidé proti vystupování divokých zvířat v cirkusech postavili. Nově se o regulaci zvířecích cirkusů jedná i na Slovensku. Někdo by mohl namítnout, že cirkusy jsou jako zoologické zahrady – ty přece taky vydělávají na zvířatech.

Jenže je třeba si uvědomit, že v zoologických zvířatech jsou prakticky jen zvířata nalezená v zajetí a ve volné přírodě by nepřežili. Navíc je nikdo nenutí k předvádění nejrůznějších čísel. Kdežto v cirkusech zvířata leckdy nutí k takovým kouskům, které jim prostě nepřísluší.

Třeba jako nebýt takový zaměstnavatel, který nutí své zaměstnance k takovým věcem, na které buď nemají kompetenci a nebo možné dostupné prostředky. Třeba donutit uklízečku, aby vyčistila koberec, po kterém denně chodí v botách několik lidí a třeba ho ke všemu nikdo dlouho nečistil.

K tomu jsou už opravdu potřeba specialisté, kteří se zabývají výhradně tím a mají na to i techniku. O čem tak nějak pochybuji, že to všechno zaměstnavatel „obyčejné“ uklízečce poskytne. Lepší je se obrátit na úklidovou firmu, například A SERVIS LIPKA, s.r.o., strojové čištění koberců Praha 4, která má s čištěním koberců již dlouholeté zkušenosti. Někdy je lepší netlačit v některých věcech na pilu. Aneb moudřejší ustoupí.

Odstranění barvy, polepů, folií, silikonů, mytí oken po stavbě. Výškové práce Praha 4

Ráda si lakuji nehty, že si sednu na parapet okna a koukám se ven. Ono než to člověku zaschne, tak to nějakou chvíli trvá a u koukání na film se na to zase nedokážu pořádně soustředit. Ale jednou jsem si nezaschlou ruku omylem opřela o okno, takže na něm zůstal rudý lak. Snažila jsem se to rychle setřít, ale místo toho jsem to jen rozšudlala. Potom jsem se bála s tím dělat cokoliv jiného, abych okno ještě nijak neponičila. Řekla jsem si, že na to najmu úklidovou firmu. Sedla jsem si k internetu a hledala a četla všechno možné, co se toho týkalo.

34823241 - cleaning windows with special squeegee

A po svém menším internetovém pátrání jsem se rozhodla pro úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí oken Praha 4, čištění fasád, výškové práce. Hned jsem jim zavolala a domluvila jsem se s nimi na kalkulaci a termínu a za tři dny ke mně přijeli tři jejich zaměstnanci a za chvíli neměli co dělat. A o tom, že by svou práci odflákli, nemůže být řeč, protože okno bylo tak nádherně vyčištěné, že bych ho mola z fleku používat místo zrcadla.

A to nepřeháním, tak hezky vyleštěné okno jsem ještě neviděla. Rudý lak ze skla samozřejmě zmizel a okno bylo dokonale čisté. Takže jejich službu mytí oken Brno určitě všem doporučuji, protože jsou zárukou kvality, která se dneska na přeplněném trhu všelijakých úklidových společností špatně hledá. A věřte mi, na internetu jsem jich našla mraky, takže vím, o čem mluvím.

Ale jsem ráda, že jsem si se čtením recenzi dala tu práci a našla právě A SERVIS. Cena jejich služeb je sice o něco vyšší, ale z dlouhodobého hlediska je to investice, která se určitě vyplatí. Nehledě na to, když vezmu v potaz, jak skvělou práci dělají.

 


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *