INSPIRACE

Bojíte se, že s příchodem sychravého a chladnějšího počasí začnou vaše domy opět vlhnout?

Léto bylo pro majitele rodinných domů, které jsou náchylné k vlhnutí, ideálním obdobím. Díky teplému létu s minimálním množstvím srážek, mohly být domácnosti větrány prakticky celé dny otevřenými okny dokořán. Teplých a slunečných dnů bude ale neustále ubývat a intenzita větrání okny se bude zmenšovat. Pro zvýšenou vlhkost v interiéru tedy nastanou ideální podmínky.

 

Je zapotřebí zajistit jiný způsob větrání

Větrání a přísun čerstvého vzduchu je v boji proti vlhkosti tou nejlepší cestou. A pokud to nepůjde okny, měli byste své domácnosti zařídit jiný způsob. Naštěstí v dnešní době existují moderní metody a způsoby, jak zajistit domácnostem chytré a efektivní větrání. A nemusí se jednat o systémy se stotisícovými pořizovacími náklady ani drahými provozními náklady, jako například u složitých systémů vzduchotechniky. Dají se pořídit i systémy, které budou vaší domácnost účinně větrat zcela zdarma.

Takové řešení nabízí PAVLŮ-Complex, s.r.o.

Díky produktům společnosti PAVLŮ-Complex, s.r.o. můžete své domácnosti zajistit účinné větrání, i když okna necháte zavřená. To oceníte i v zimě, kdy otevřenými okny do interiéru proudí chladný vzduch a uniká teplo. Produktem, který PAVLŮ-Complex, s.r.o. nabízí, jsou solární ventilace. Jedná se o moderní solární panely, které se umístí na fasádu domu nebo na jeho střechu. Podle toho, zda chcete s jejich pomocí větrat místnosti v přízemí nebo v podkroví.

 

Vzduch zvenčí se nejprve ohřeje

Správné a efektivní větrání zajistí solární ventilace snadno a hlavně zdarma. Do interiéru nebude proudit mrazivý vzduch. Ten totiž do domácností bude proudit právě přes solární panely SolFresh nebo SolHeat. V panelech se vzduch ohřeje a až pak proudí do místnosti flexibilní hadicí, skrze zeď. Do místnosti ho pohání ventilátor, který také funguje na principu solární energie. Místnosti jsou tedy větrány, neochlazují se a nevlhnou. Solární panely SolHeat navíc dokáží interiér i temperovat.

Kompletní informace o jednotlivých druzích najdete na www.solarniventilace.cz.

Související příspěvky

Když se sen může stát skutečností

redakce

Kompletní řešení osvětlení pro unikátní vilu na Barrandovské skále

redakce

Splňte si sen o rodinném bydlení ještě před Vánoci

redakce