INSPIRACE

Barové židle nejsou jen módní doplněk domácností

V posledních letech se snažíme zvětšovat naše obytné místnosti tak, že je propojujeme, jelikož současný moderní interiér se vyznačuje vzdušností a světlostí. Kuchyně se tedy stávají součástí otevřeného obývacího prostoru a jejich předělem bývá velmi často barový pult nebo barový ostrůvek, který je nejen módní, ale zároveň praktický doplněk Vašeho domova.

 

Barový pult se stává místem, které můžeme využít i prakticky. Můžeme se u něj rychle najíst nebo posedět při skleničce či šálku čaje se členy rodiny nebo přáteli. V menších bytech již nemusí být dostatek místa pro jídelní stůl, barový pult může tedy být jeho plnohodnotná náhrada. A pokud správně zvolíme barové židle, toto místo bude patřit k nejoblíbenějším v našem bytě.

Barové židle už nepatří jen do barů a heren. Jsou designovým doplňkem barových pultů či ostrůvků v bytě, který jistě oceníte. Pohodlné sezení na vyvýšené židli závisí na mnoha faktorech. Nejdůležitější je její stabilita, tvar sedací části, použitý materiál,… Díky vyššímu sedu máte také lepší přehled.

Barové židle vybíráme tak, aby ladily s ostatním prostorem. Pokud máte klasickou kuchyni v přírodních barvách, vhodná bude jistě dřevěná židle nebo kovové s koženkovým sedákem. K moderním kuchyním si můžete pořídit kovové s plastovými sedáky všech barev. Na výběr máte barové židle pevné, otočné nebo výškově stavitelné, kde si jednoduše pomocí páčky změníte výšku sedu. Klasická výška je 75-80cm. Nesmíme zapomenout, že se jedná o sedací nábytek, který musí být hlavně pohodlný. Dbejte tedy hlavně na ergonomicky tvarovaný sedák.

 

Moderní barový set BRIGITTE

Ať už potřebujete vytvořit další posezení někde trochu stranou nebo se potýkáte s malým prostorem, barové židle s barovým pultem jsou ideálním řešením. Představujeme Vám jídelní set BRIGITTE, který se skládá z barového stolu a dvou barových židlí. Stůl má horní desku vyrobenou z lamina v červené barvě v lesku a nohy s policemi jsou kovové v barvě chrom. Židličky jsou též červeno-chromové a navíc jsou sklopné, což ocení lidé s opravdu malým bytem.

Související příspěvky

Jak čistit světlé koberce z vysokým vláknem od fleků a skvrn. Strojní čištění Brno

redakce

Společnost Eaton se zúčastní Stavebního veletrhu on-line se svým řešením chytré instalace

redakce

I vypínač může vypadat jako šperk a přitom přinést maximální užitek

redakce