INSPIRACE

Ani přehřátých domů při letních vedrech se bát nemusíte! Pokud zateplíte stropy!

Letní teploty při opravdu žhavých a slunečných dnech bývají mnohdy téměř k nevydržení. To se týká nejen venkovních teplot, ale mnohdy také teplot přímo v domě. Sluneční paprsky pálí velkou silou do střech a horko prostupuje stropem do obytných místností. V ložnici se nedá spát, v obývacím pokoji se nedá odpočívat. Zejména když teplota pod střechou, zvláště u plochých střech nebo u střech se sklonem menším než 5 stupňů, bývá vyšší než 80 stupňů!

Největší příčinou přehřívání interiérů stropními konstrukcemi bývá v jejich nedostatečném zateplení. Větrání nepomáhá, protože vzduch zvenčí místnost neochladí. I chladnější vzduch zvenčí zmírní účinky sálání stropu jen velmi nepatrně.

Jaké řešení se dá využít?

Možná se vám bude zdát, že se jedná o naprosto bezvýchodnou situaci a že na přehřáté stropy si prostě musíte zvyknout. Naštěstí tomu tak není. Existuje totiž elegantní, jednoduché a účinné řešení – zateplení střechy. Konkrétně tedy izolace posledního podlaží vůči prostupu tepla.

Nejčastějším provedením ploché střechy je dvouplášťová konstrukce. Ta může být skvěle využita, protože mezi oběma plášti je dostatečně vysoká dutina. Do dutiny lze poměrně snadno foukat minerální magmarelaxovou izolaci. Tento moderní způsob zateplení využívá nejkvalitnější izolační materiály přírodního původu. Proto je výsledek tak vynikající. SystémMagmarelax nejen výborně tepelně izoluje, ale zároveň, díky nerostnému původu, účinně vzdoruje ohni. To má velký vliv na zlepšení požární odolnosti objektu.

Její účinky oceníte i v zimním období. V topné sezóně nebude docházet k promrzání stropů a srážení vlhkosti v rozích, takže se zde netvoří plíseň. Protože izolace zaplní celou dutinu, nevznikne prostor pro usazování hmyzu. Ani hlodavci nemají v minerální vatě na růžích ustláno.

Skvělé izolační vlastnosti magmarelaxové tepelné izolace jsou zaručeny na dlouhou řadu let, protože se jedná o nesléhavý materiál. při porovnání tohoto způsobu zateplení s ostatními metodami, má foukaná minerální izolace nejlepší poměr ceny a výkonu. Nepředstavuje enormní položku rodinného rozpočtu a ušetří každoročně tisíce za teplo.

Žádné vosy ani sršni

Zateplení dvouplášťových střech přináší další výhodu. Často se při něm musí vytvořit revizní otvory nebo střešní vikýře. V budoucnu je oceníme, až přivolaná hasičská záchranná hlídka přijede likvidovat hnízda sršňů a vos, jejichž obyvatelé koncem léta terorizují okolí.

Práce neprobíhá v řádech týdnů ani dnů – hotovo je za pár hodin

Snad největší výhodu tohoto moderního zateplení dutého prostoru přináší samotná rychlost realizace. Proces foukání izolačního materiálu netrvá více než tři hodiny. Nejvhodnějším obdobím pro izolaci podlahy na půdě jaro.Proč? Dutiny ještě nejsou tak horké. Termín realizace lze domluvit ve velmi krátké lhůtě, zpravidla do čtrnácti dnů. Ve smluvený den přijedou odborní pracovníci firmy a práce okamžitě začínají. Provoz domu není přerušen, nenatropí hluk, příliš nezvíří prach, nezanechají nepořádek.

Hned tři problémy budou odstraněny

Zateplení střechy vám pomůže odstranit hned tři problémy najednou. Pobyt v letních dnech v domě nebude utrpením, ale příjemnou záležitostí a v zimě naopak nebudete mít pocit chladu. Ale to nejlepší nakonec. Ročně ušetříte tisíce za topení, i když budou ceny paliv dále stoupat. Můžete v klidu šetřit jen na pěkné věci. Extrémy počasí už vás nerozhodí.

Více informací o všech možnostech zateplení minerální vlnou MAGMARELAX® najdete na www.magmarelax.cz/akce nebo telefonu 800 100 533.

 

Nyní 23% sleva na jedničkový MAGMARELAX® ROCK!

Související příspěvky

Interiérové dveře jsou šperkem vaší domácnosti

redakce

Koho poptat na mytí velkoplošných oken v Praze

redakce

Revoluce v mytí oken

redakce