INSPIRACE

Ani nevyužívané podkrovní prostory by neměly vlhnout!

Pokud v rodinném domě neslouží podkrovní prostory k trvalému využívání, mnohdy se na ně zapomíná. Slouží spíše jako skladiště sezónního oblečení, hraček a podobných věcí. U mnoha starších staveb také ke skladování sena. Vždy je ale nutné zamezit i na nevyužívaných půdách zvýšené vlhkosti a tvorbě plísní. Plíseň totiž výrazně snižuje životnost stavebních materiálů a nešetří ani skladované věci na půdách.

 

Pasivní ventilační otvory na to nestačí

Velké množství domácností je u střech vybaveno pasivními ventilačními otvory, aby se zajistilo právě dostatečné proudění vzduchu a nedocházelo tak k vlhnutí. Bohužel jen velmi malé procento vlastníků rodinných domů si neuvědomuje, že tyto systémy nejsou dostatečně účinné. Proudění vzduchu je k účelům zamezení zvýšené vlhkosti nedostatečné. Vlhkost nedokáže vypudit z daných prostorů v takové míře, v jaké by bylo zapotřebí. Naštěstí ale existují podkrovní ventilátory, které se o všechno postarají.

Ventilátory bez provozních nákladů

Stropních ventilátorů je na našem trhu nabízeno hned několik. Při výběru podkrovních ventilátorů je důležité zvolit správný a především efektivní druh. Většina modelů totiž pracuje na systému termostatu. Tím pádem začínají pracovat až v případě, že je v podkroví zvýšená konstelace vlhka nebo tepla. To už je ale pozdě. Pokud by ale ventilátory měly pracovat stále, znamenalo by to vysoké provozní výdaje, protože většina druhů je poháněna elektrickou energií. Existují ale i takové druhy, které mají naprosto nulové náklady, i když jsou v provozu stále. Jedná se totiž o solární ventilátory.

 

Specialistou na tento druh je společnost Solatube

Solární ventilátory společnosti Solatube jsou pojmenovány Solar Star®. Solar Star oproti výměně termostatů nebo vlhkoměrů nepředstavuje vůbec žádný problém. Jedná se totiž o kompaktní produkt, který se instaluje na střechu objektu a pracuje neustále od rána do večera. Celý princip větrání zajišťuje solární energie, která je zdarma. Správné větrání prodlouží životnost střešních konstrukcí a snižuje servisní náklady. Jednotka Solar Star je dodávána vcelku a její instalace netrvá déle, než 30 minut. Po instalaci je okamžitě připravena k provozu.

Detailní informace naleznete přímo na stránkách www.solatube.cz.

Související příspěvky

Rekonstruujeme obývací pokoj – rady pro vkusné bydlení

redakce

Dá se do vašeho interiéru dostat více denního světla?

redakce

Jaký vybrat spotřebiče do domácnosti

redakce