INSPIRACE

5 tipů na dokonalou zahradní párty

Zahradní oslavy se těší velké oblibě. Čerstvý vzduch, vůně květin, hvězdy nad hlavou – to všechno propůjčuje venkovním akcím jedinečnou atmosféru. Ať už je cílem rodinná oslava, svatba nebo jiná příležitost, kde bude více hostů, je třeba myslet na dobrou organizaci a zázemí. Co by na zahradní párty nemělo chybět a jak z ní udělat originální a nezapomenutelnou akci?

1. Přístřešek

I když je venku krásné počasí a předpověď je příznivá, plně se na to spoléhat nelze. Určitě by neměl chybět nějaký přístřešek, který poskytne jak ochranu před deštěm, tak stín i hlavní místo dění. Jestliže nemáte na zahradě altán, nabízí se například jednorázový pronájem párty stanu. Půjčovna párty stanů v Praze nebo jiných větších městech bude mít vždy na výběr různé varianty, a tak nebude problém sehnat model odpovídající konkrétním potřebám.

2. Tematická výzdoba

Aby měla zahradní párty správnou atmosféru, je třeba dát najevo, že se jedná o speciální příležitost, a ne jenom o páteční opékání buřtů. Výzdobu lze volit dle zaměření večírku, dle sezóny i podle barev. Oblíbené jsou lampiony, večer působí opravdu romanticky. Hezky také vypadají tylové závěsy nebo drobná světýlka.

3. Hostina

Proč lidé milují oslavy? Kromě setkání s přáteli je velkým lákadlem i jídlo. Hostitelé se obvykle snaží přijít s tím nejlepším, co umí, a tak se jídlo stává jednou z hlavních „atrakcí“. Na zahradních oslavách se často podávají různé jednohubky, obložené mísy a jako hlavní chod třeba grilované pokrmy. Spojit oslavu s grilováním je praktické a každý si přijde na své.

4. Posezení

Venkovní posezení by mělo být především praktické. To znamená, že by mělo být snadno přenositelné, prostorné a stabilní. Za tímto účelem lze pronajmout pivní sety, což jsou klasické skládací stoly a lavice, které se do venkovních prostor s oblibou využívají. Stoly lze dát vedle sebe tak, aby hosté seděli pohodlně pospolu a měli dobrý přístup k jídlu.

5. Zábava

Venkovní prostředí nabízí velké možnosti, a tak by byla škoda jich nevyužít. Uspořádejte pro vaše přátele například turnaj v pétanque či cricketu, hodí se i přenositelný stolní fotbálek nebo badminton. Chybět by neměla ani muzika, pro slavnostnější a okázalejší večírky ideálně živá. Nic však nezkazíte ani tou reprodukovanou.

Související příspěvky

Soutěžte se společností Trachea!

redakce

Objednej nyní, zrealizuj na jaře!

redakce

Plameňáci, tukani, tropické listy – aneb jak budou motivy džungle slušet vašemu interiéru?

redakce