INSPIRACE

5 tipů na dekorace, které jsou letos vážně trendy

Zvelebování bydlení je nekonečný proces. Než domácnost vyladíte k obrazu svému, přijdou nové trendy a můžete začít nanovo. Na druhou stranu, proč ne – pravidelná obměna dekorací je zábava, a navíc i jistý druh prevence před stereotypem. Právě ten by mohl zavládnout i u vás doma, kdybyste dlouhodobě trávili čas ve stejném prostředí. Inspirujte se proto nápady, které pochází z dílen profesionálů.

1. Akcenty ve stylu vintage

Prvky, které interiérům vévodily v 19. a na počátku 20. století, se opět vrací do módy. Kdo bedlivě sleduje trendy, vintage styl mu není cizí. V kurzu bude i letos, ovšem spíše v detailech. Příklad? Ozvláštněte obývací pokoj vintage závěsy a doplňte je ještě jedním prvkem – třeba pohodlným křeslem s typickými florálními motivy.

2. Námořnická modrá

Máte snad pocit, že námořnickou modrou – barvu roku 2020 – do vašeho domova nenapasujete? Předsudky stranou. Je absolutně všestranná a sofistikovaná! Vytvoříte díky ní perfektní kontrast a přidáte místnosti na dramatičnosti. Hodí se do klasického i velmi moderního interiéru.

3. Tapety s motivy květin

Florální motivy jdou letos na dračku. Nemusíte se bát ani výraznějších barev, sytých tónů, a dokonce ani tapety s metalickým nádechem. A samozřejmě vás nikdo nenutí, abyste jimi zahalili všechny stěny – naopak stačí, když tapetou okořeníte stávající výmalbu.

4. Vysoký kontrast

Jednobarevné dekorace jsou již minulostí. Nahrazují je prvky v kontrastních barvách. Černobílá váza nebo židle s tmavým výpletem a světlým rámem vytvoří dynamickou atmosféru v každém prostoru.

5. Starožitné umělecké předměty

Udělejte si výlet do nejbližšího starožitnictví a ulovte pro sebe pár jedinečných kousků s vlastním příběhem. Vsadíme se, že prázdné místo na zdi vedle záclony přímo volá po obrazu s motivem plachetnice!

Související příspěvky

Nemovitosti jsou účinnou zbraní proti rekordní inflaci

redakce

Dopřejte své kuchyni krásu a eleganci i v oblasti spotřebičů

redakce

I výstavba rodinných domův Praze v posledních letech vzrůstá

redakce