INSPIRACE

5 tipů na dekorace, které jsou letos vážně trendy

Zvelebování bydlení je nekonečný proces. Než domácnost vyladíte k obrazu svému, přijdou nové trendy a můžete začít nanovo. Na druhou stranu, proč ne – pravidelná obměna dekorací je zábava, a navíc i jistý druh prevence před stereotypem. Právě ten by mohl zavládnout i u vás doma, kdybyste dlouhodobě trávili čas ve stejném prostředí. Inspirujte se proto nápady, které pochází z dílen profesionálů.

1. Akcenty ve stylu vintage

Prvky, které interiérům vévodily v 19. a na počátku 20. století, se opět vrací do módy. Kdo bedlivě sleduje trendy, vintage styl mu není cizí. V kurzu bude i letos, ovšem spíše v detailech. Příklad? Ozvláštněte obývací pokoj vintage závěsy a doplňte je ještě jedním prvkem – třeba pohodlným křeslem s typickými florálními motivy.

2. Námořnická modrá

Máte snad pocit, že námořnickou modrou – barvu roku 2020 – do vašeho domova nenapasujete? Předsudky stranou. Je absolutně všestranná a sofistikovaná! Vytvoříte díky ní perfektní kontrast a přidáte místnosti na dramatičnosti. Hodí se do klasického i velmi moderního interiéru.

3. Tapety s motivy květin

Florální motivy jdou letos na dračku. Nemusíte se bát ani výraznějších barev, sytých tónů, a dokonce ani tapety s metalickým nádechem. A samozřejmě vás nikdo nenutí, abyste jimi zahalili všechny stěny – naopak stačí, když tapetou okořeníte stávající výmalbu.

4. Vysoký kontrast

Jednobarevné dekorace jsou již minulostí. Nahrazují je prvky v kontrastních barvách. Černobílá váza nebo židle s tmavým výpletem a světlým rámem vytvoří dynamickou atmosféru v každém prostoru.

5. Starožitné umělecké předměty

Udělejte si výlet do nejbližšího starožitnictví a ulovte pro sebe pár jedinečných kousků s vlastním příběhem. Vsadíme se, že prázdné místo na zdi vedle záclony přímo volá po obrazu s motivem plachetnice!

Související příspěvky

Nejvyšší čas na výběr krbů nebo kamen do domácností. Jaké jsou letos IN?

redakce

Křeslo do nonstop provozů Executive

redakce

Buď sám sobě makléřem

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.