INSPIRACE

3 rady jak si zajistit dokonalý spánek!

 

Kvalita spánku rozhoduje o tom, jaký bude náš další den. Spánek je pro lidské tělo naprosto nezbytný. Tělo během něj regeneruje a načerpáváme tak síly do dalšího dne. Pokud je spánek nekvalitní, nemůžeme ani my druhý den podat dobrý výkon – stejně to samozřejmě funguje i naopak. Poradíme vám, jak si poměrně jednoduše můžete zajistit klidné a kvalitní spaní.

Kvalitu spánku ovlivňují tři základní faktory – a sice : postel, matrace a rošt, poradíme, jak je správně vybrat…

 

1. výběr kvalitní postele

Postel rozhodně nevybírejte podle vzhledu, ale podle materiálu, ze kterého je vyrobena. Nemusíte mít obavy, různí výrobci nabízejí postele v rozmanitých designech, takže si určitě vyberete. Dejte si hlavně pozor na to, aby konstrukce postele byla dostatečně pevná. Nic také nesmí vrzat ani povolovat. Postel také musí být dostatečně vysoká, aby se z ní dobře vstávalo. To si vyzkoušejte v obchodě. Nejlepší vlastnosti mají postele z masivního dřeva nebo i postele s kovovou konstrukcí. Pozor si dejte i na rozměry, do postele se musí pohodlně vejít vámi vybraná matrace.

 

2. výběr kvalitního roštu

Na kvalitě roštu rozhodně záleží. Jeho lamely totiž podporují správnou polohu těla. Lamely by měly být pružné. Myslete na to, že čím více lamel rošt má, tím lépe může reagovat na změny polohy při spaní a poskytnout lepší oporu. Nebojte se také investovat do polohovacích roštů. Ty oceníte i v případě, pokud si před saním rádi čtete. Nastavit se dá zvýšená poloha hlavy ale třeba i nohou.

 

3. výběr kvalitní matrace

Zdravé spaní samozřejmě ovlivňuje i matrace. Platí, že rošt, matrace a postele musí do sebe zapadat a vzájemně se doplňovat. Při výběru matrace dávejte pozor na její rozměry a hlavně na to, kolik má matrace zón. Mezi nejlepší patří matrace se 7 zónami. O kvalitě spánku rozhoduje i tvrdost matrace, proto si matraci nejdříve vyzkoušejte.

 

Pokud si stále nevíte rady, jak vybrat kvalitní společníky pro dokonalý spánek, podívejte se nabídku e-shopu ProSpanek.cz, najdete zde nejen široký výběr matrací a roštů ale i další praktické rady, kterými se při výběru řídit.

 

Související příspěvky

Už jste vyzkoušeli kalkulačku plotů?

redakce

Konkrétní příklad úspor financí za vytápění

redakce

3 jednoduché, ale nečekané způsoby úspory vody

redakce