Search

3 největší chyby při výběru umyvadla

Ať už vybíráte pouze samostatné umyvadlo nebo rovnou rekonstruujete celou koupelnu může se vám stát, že podceníte na první pohled nepodstatné detaily, které se však v konečném důsledku nepříjemně prodraží! A v čem chybují Češi nejčastěji?

 

Samozřejmostí by mělo být používání materiálů odolných proti vlhkosti a běžnému chemickému čištění. V případě, že vybíráte trendová umyvadla na desku, věnujte zvýšenou pozornost i jejich podkladu. Obyčejné lamino nestačí, mnohem vhodnější je vysokotlaký laminát, lakovaná dýha nebo třeba corianová deska.

 

Levná baterie

Životnost kvalitní koupelnové baterie se počítá na roky a nikoli na měsíce. Oprava kapajícího kohoutku po prvním pololetí by neměla být standardem ale výjimkou. Výrobky z nižší kategorie poznáte třeba podle plastové kartuše, která hůře odolává vodnímu kameni. Při výběru vanové baterie berte v úvahu i tlak vody – pokud je nízký, budou lepší volbou modely s mechanickým ovládáním.

Líbivé ale nepraktické

Nepraktický tvar sanity může v koupelně způsobit celou řadu malých katastrof. Například mělká umyvadle mají tendenci „cákat“ vodu mimo odtok a plochy v jejich okolí jsou tak mnohem náročnější na údržbu. Příliš malý prostor mezi dnem umyvadla a ústím baterie zase nedovoluje pohodlné používání.

Kvalitní designová umyvadla si však s takovými nešvary umí poradit. Například kolekce Tyché-corian od českého designéra Jaro Větvičky vás potěší svými elegantními liniemi i nevšedním výběrem barev. O příjemný komfort při tělesné hygieně vás však rozhodně nepřipraví.

Patříte mezi náročné zákazníky? Pak si přijďte vše osobně vyzkoušet. Nenechte nic náhodě a zavítejte do špičkově vybaveného showroomu společnosti Perfecto Design v Praze Jeseniova 1164/47. Na ploše víc než 150 m2 si můžete prohlédnout vše, co moderní trendy v koupelnovém designu nabízí a vybrat si tak (nejenom) umyvadlo přesně podle svého vkusu a potřeb.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *