FINANCOVÁNÍ

Zařiďte svému školákovi pokoj nejen na hraní

Děti rostou jako z vody. Ani se nenadějete a už jdou do školy. Takový školák již nestojí o postýlku u rodičů v ložnici, potřebuje svůj vlastní prostor, kde se bude realizovat. Nároky na dětský pokoj jsou vskutku vysoké. Při jeho zařizování je třeba dbát na určitá pravidla. Nejlepší je místnost rozdělit do tří zón – učící, hrací a odpočinkovou. Každá z těchto zón má svá specifika.

Zóna pro učení

Tato část by měla být zařízena tak, aby se dítě příliš nerozptylovalo. Mělo by se jednat o nejsvětlejší místo pokoje, tedy u okna. Přímo pod okno je vhodné umístit pracovní stůl opatřený zásuvkami na ukládání psacích potřeb. Nesmí chybět kvalitní židle s pevnou podpěrou zad, nastavitelné osvětlení a nástěnka.

Zařizujete-li pokoj pro menší dítko, je dobré pořídit rostoucí nábytek, který je možné velikostně přizpůsobit podle aktuální potřeby. Obvykle bývá o něco dražší, proto, nemáte-li v danou chvíli peníze k dispozici, je možné nakoupit nábytek na splátky. Vzhledem k ušetřeným výdajům v budoucnu se to vyplatí.

 

Zóna pro hraní

Hrací zóna by měla být variabilní, aby zde děti rozvíjely svou fantazii. Umístíte-li v této části několik variabilních skříněk na ukládání hraček a drobného šatstva, uvidíte, že záhy poslouží k tvorbě bunkrů a schovávaček. Do prostoru se určitě hodí i příjemný kusový koberec, obzvláště je-li na zemi lino nebo plovoucí podlaha. Od věci není pořídit dětem do pokoje nějaké sezení s rozkládací funkcí pro spaní. Občasnému přespání kamarádů se asi nevyhnete.

 

Zóna pro spaní

Po náročném dni stráveném učením a hrami se musí odpočívat. Zóna určená ke spánku, by měla dítěti navodit klid a pocit bezpečí. Nejlepší je umístit postel do rohu, aby byla chráněna ze dvou stran. Jako na pracovní stůl a židli jsou i na postel kladeny vysoké požadavky. Šetření zde opravdu není na místě. Jsou-li vaše finanční prostředky již vyčerpané, raději si vezměte půjčku a pořiďte dítěti kvalitní postel s pevným roštem a prodyšnou matrací. U postele samozřejmě nesmí chybět čtecí lampička a nějaká polička na odkládání knížek.

Zařizování dětského pokoje může být vskutku zábava. Přizvěte si na pomoc také své děti, které vám určitě rádi sdělí svá přání a potřeby. Pokoj se pro ně pak stane ještě krásnějším.

 

 

Související příspěvky

Na nákupu nemovitosti je možné ušetřit!

redakce

3 hlavní výhody krátkodobého pronájmu bytu

redakce

S každou 12. hypotékou v ČR pomáhají makléři GEPARD FINANCE. Nechcete si pomoci i vy!

redakce