FINANCOVÁNÍ

Rekonstruujeme bytové jádro aneb jak na novou koupelnu

Bydlíte v panelovém domě s již nevzhlednou nebo prostorově nedostačující koupelnou? Pusťte se do rekonstrukce a udělejte ze své koupelny místo, kde vás hygiena bude bavit a kde si příjemně odpočinete po náročném pracovním dni.

Rekonstrukci důkladně promyslete předem

Než započnete se stavebními úpravami, nejprve zajděte na obhlídku do koupelnového studia, kde si prohlédnete různé návrhy a poslechnete názory specialistů. Dokonce si zde můžete nechat vytvořit vlastní návrh koupelny, ve kterém naplánujete sanitární vybavení, velikost obkladů i barvy. Koupelnu uvidíte přesně tak, jak bude vypadat ve skutečnosti, pouze s tím rozdílem, že když se vám něco nebude zdát, snadno to upravíte.

 Foto zdroj: http://www.inspireli.com/cz/detail/1272

Již ve studiu také můžete naplánovat takové věci jako osvětlení. Dnes jsou velice moderní koupelny s přirozeným denním světlem. Je to praktické a zároveň ušetříte za energie. Do koupelny vpustíte denní světlo pomocí luxferových stěn nebo dělicích stěn z grafoskla. Obě varianty mohou mít zajímavý design a snadno s nimi doladíte celý interiér.

Zvětšete prostor spojením koupelny a WC

Koupelny v panelových bytech jsou často stísněné. Spojíte-li koupelnu a WC získáte mnohem větší prostor a tím také pohodlí. Kdo má rád soukromí, může toaletu od zbylé části místnosti oddělit zídkou nebo designovou dělicí příčkou z grafoskla.

Nakupte kvalitní sanitu a obklady

Na koupelnovém vybavení se rozhodně nevyplatí šetřit. Nadčasová koupelna v kvalitním provedení vám bude sloužit po celý život. Je dobré vědět, že si koupelnové vybavení můžete koupit na splátky. Počáteční výdaj pomocí půjčky rozložíte do několika měsíců a dokonce si zvolíte výši splátek podle potřeby.

Moderní koupelny vyžadují čisté linie. Sanitu vybírejte v oblých nebo hranatých tvarech, ale vždy ve stejném stylu. Velice efektní jsou volně stojící vany nebo otevřené sprchové kouty. Kdo by si rád dopřál obojí, může do malé koupelny pořídit vanu s integrovaným sprchovým koutem.

I v panelovém bytě si můžete dopřát pohodlí a luxus velkých koupelen. Chce to jenom posbírat chytré nápady a pospojovat je dohromady. Nejste-li v tomto ohledu kreativní, nebojte se obrátit na odborníky.

 

Související příspěvky

Chcete vždy to nejlepší? To nejlepší pro vaši stavbu

redakce

Sazby hypoték v září mírně poklesly. Jaký bude další vývoj?

redakce

Výhodná hypotéka je s GEPARD FINANCE dostupná pro každého!

redakce