FINANCOVÁNÍ

Pojištění nemovitosti vs. pojištění domácnosti

Pojistit svůj majetek si můžete několika způsoby. Obecně se rozlišují dva druhy pojistek – pojištění stavby a pojištění domácnosti. Jaký typ zvolit a který je vhodný zrovna pro vás?

 

Pojištění stavby

Pojištění stavby je jedna z vůbec nejstarších pojistek vůbec. Žádný dům není dokonale chráněn ani přírodními živly, ani před zloději. Pojistit si můžete rodinný dům, rekreační chatu, byt či jen garáž. V obou případech je to možné i během rekonstrukce. Výše pojistného závisí na mnoha faktorech a odvíjí se od rozsahu pojistného krytí a výše pojistného plnění a vliv má také to, v jaké lokalitě se nemovitost nachází nebo o jaký typ stavby se jedná.

 

Na co je potřeba dávat si pozor

Buďte pozorní a sjednejte si pojistku a její výši přesně na typ vaší nemovitosti. Výše pojistky majitelů rekreační chaty bude jiná než majitelů rodinné vily. Pokud váháte, jakou pojistnou částku uvést, uveďte tržní hodnotu svého bydlení. Zvažte také rizika, která vašemu domu nejvíce hrozí, ať už to jsou povodně, požár či velké množství sněhu. Než pojistnou smlouvu podepíšete, nezapomeňte si ji důkladně pročíst a v případě nejasností se ptát.

 

Pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti zahrnuje veškeré vybavení, které máte doma. Od nábytku přes elektrické spotřebiče až po různé cennosti. Pojistit si tak můžete cokoliv, co se ve vašem domě nachází. Tento druh pojištění patří k jednomu z nejčastěji nabízených pojištění a lze jej proto sjednat prakticky u kterékoli pojišťovny – stačí si vybrat pojištění, které vám bude nejvíce vyhovovat. Často lze pojištění domácnosti skloubit s pojištěním stavby, a vy tak o svůj dům nemusíte mít strach.

 

Jaká je hodnota vaší domácnosti?

Pojištění domácnosti se pohybuje v různém cenovém rozpětí. Důležitým faktorem je, na jaké úrovni máte domácnosti vybavenou a kolik se v ní nachází nábytku či cenností. Počítá se také s velikostí plochy a s lokalitou. Vážným problémem je podpojištěnost domácností, kdy výše pojistné částky neodpovídá realitě. Stačí si na Vánoce koupit novou televizi nebo novou pračku a hned hodnota vaší domácnosti povyskočí.

Víte, jakou hodnotu má vaše domácnost? Zkuste si kalkulačku na http://cenadomacnosti.sousedradi.cz/#!/intro

Související příspěvky

Špičkové stavby na klíč zajistí Betonové stavby – Group s.r.o.

redakce

S pomocí Gepard Finance konečně bydlíme ve svém!

redakce

Nový dům ano, hypotéku ne!

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.