FINANCOVÁNÍ

Kolik stojí nová koupelna

< !DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> Untitled document

Plánujete rekonstrukci koupelny, ale nevíte kde začít? Je to jednoduché, rozhodují finanční možnosti. Jak poznat, co si můžu dovolit a kde vzít chybějící peníze?

 

Rekonstrukce koupelny je poměrně běžná záležitost. Zejména byty v panelové zástavbě mají koupelny rok od roku v horším stavu. V paneláku s družstevními byty se rekonstrukce lépe financuje. Dají se dohromady společné fondy a zbytek řeší rychlá půjčka. V rodinném domě jste totiž na všechny náklady sami.

Kolik to stojí?

To záleží čistě na vás. Do nové kuchyně můžete klidně investovat milión, pokud ho máte. Ceny montážních firem nejsou tak děsivé, jak byste si mohli myslet. Novou koupelnu vám specializovaná firma postaví za něco málo přes 100 tisíc korun.

Na diskusních fórech domácích kutilů převládá názor, že koupelna se dá opravit nejméně za 30 tisíc. S menší částkou toho opravdu moc neopravíte. To je lepší počkat nebo si půjčit na chybějící opravy.

Co to obnáší?

Pro koupelnu je nejdůležitější hygiena a pohodlí. Nezbytná je proto kvalitní sanitární keramika, která se snadno čistí. Až se rozhodnete, jestli chcete vanu nebo vám stačí sprchový kout, vymyslete rozmístění úložných prostor. To je jakýsi základ koupelny, který určuje, kolik bude rekonstrukce stát.

Pokud chcete měnit i potrubí i rozvody vody a elektřiny, čekejte další velkolepé náklady.

Po dlouhé analýze jsme zjistili, že se drobní kutilové i montážní firmy víceméně shodují. Rekonstrukce má smysl, pokud máte k dispozici zhruba 100 tisíc korun a více. Kde na to vzít, když je koupelna v havarijním stavu?

Online půjčky

V případě havárie v rodinné koupelně už není na co čekat. Bez koupelny je běžná domácnost ztracena. Nemáte ale peníze? Nebojte se, vše má řešení. Rychlá půjčka přes internet už dnes není žádná lichvářská záležitost.

Plnohodnotné úvěry poskytují nejuznávanější tuzemské banky. Spočítejte si sami, na kolik vás nová koupelna vyjde.

Související příspěvky

Rychlejší cesta k vlastnímu bydlení

redakce

Jak se připravit na hypotéku?

redakce

Praha 5 a její TOP developerské projekty

redakce