FINANCOVÁNÍ

Kolik peněz vám přinese stavební spoření po šesti letech?

Kdo šetří má za tři. Zajímáte se i vy o to, jak vaše úspory co nejlépe zhodnotit? Možná přemýšlíte nad tím, že si založíte stavební spoření. Tento vysoce bezpečný finanční produkt má totiž v Česku dlouhou tradici a využívají ho miliony lidí. K jeho oblibě přispívá pojištění vkladů, možnost získání státní podpory a v neposlední řadě jednoduchost, s jakou lze  uzavřít smlouvu.

Kde si stavební spoření pořídit?

Ještě předtím, než se vrhneme na samotné výpočty, bychom si měli ujasnit, u jaké stavební spořitelny si stavební spoření sjednáme. Jednou z nejpopulárnějších je Modrá pyramida.Stavební spoření od Modré pyramidy, které se nazývá Moudré spoření, nabízí velice atraktivní možnosti pro zhodnocení vašich peněz. Aktuálně můžete vaše peníze pomocí stavebního spoření od Modré pyramidy zhodnotit až o 3,37 % ročně. Konkrétní hodnota závisí na délce spoření, výši vkladů a na dalších parametrech, což si ukážeme na následujícím příkladu.

Spoření 1 700 Kč měsíčně po dobu 6 let

Ukažme si to na hypotetickém příkladu. Pokud si budete na Moudrém spoření od Modré pyramidy měsíčně spořit 1 700 korun po dobu 6 let, dosáhnete na částku 135 945 korun. Vzhledem k tomu, že celková částka, kterou vložíte ze své kapsy, bude činit 122 400 korun, získáte díky zhodnocení navíc 13 545 korun. Zhodnocení samozřejmě závisí na aktuálním stavu úrokové sazby.

Stavební spoření se vyplatí!

Vklady na stavebním spoření jsou zhodnocovány díky státní podpoře a úrokové sazbě, kterou poskytuje stavební spořitelna.  Maximální státní podpora činí 2 000 korun ročně a je možné jí dosáhnout při roční úložce 20 000 korun a více.

Pokud byste si chtěli vypočítat výnos stavebního spoření s jinými parametry, než jaké byly použity ve výše uvedeném příkladu, můžete využít kalkulačku na stránkách Modré pyramidy. Rovněž si na stránkách Modré pyramidy můžete vyplnit on-line návrh smlouvy o stavebním spoření.

11531-logo

Související příspěvky

Otevřené dveře mohou zabírat místo

redakce

Jak jsme díky Geprad Finance získali opravdu výhodnou hypotéku

redakce

Je možné získat nové bydlení bez vysokých splátek hypotéky?

redakce