FINANCOVÁNÍ

Jak nejlépe financovat bydlení?

Jen málokdo má to štěstí, že si může koupit dům z vlastních úspor. Obyčejní „smrtelníci“ musí požádat o pomoc banku a na stavbu, koupi či rekonstrukci domu nebo bytu si půjčit. V tomto článku se dozvíte, jak i pro vás může být financování bydlení nejvýhodnější. Podíváme se na druhy hypoték, dozvíte se na, co vše je možné hypotéku použít a kdo může o hypotéku zažádat.

 

Hypotéka může mít dvě odlišné formy

Každý žadatel o hypotéku by měl vědět, že existují dva druhy hypotéky. Je to hypotéka účelová a hypotéka neúčelová. První typ – tedy účelová hypotéka je specifická tím, že peníze musíte utratit pouze za předem definované účely. Znamená to, že musíte bance vykazovat, za co peníze utrácíte. Je to pro klienta náročnější, ale odměnou za to mu může být fakt, že banka poskytuje nízký úrok. Druhý typ financování bydlení – neúčelová hypotéka toto omezení nemá. Pro tuto hypotéku se používá také označení americká hypotéka. Od své „kolegyně“ se liší tím, že klient nemusí bance dokazovat, za co peníze utratil. Je to tedy příjemnější. Je ale nutné vědět, že pokud si budete chtít tento typ hypotéky, musíte ručit nemovitostí.

Na co vše je možné hypotéku použít?

Klasickou hypotéku je možné použít ke koupi stavebního pozemku a ke stavě domu. Dále také ke koupi již postavené nemovitosti. Banky poskytují tento typ hypotéky také na rekonstrukci, modernizaci či opravy nemovitosti. Je možné ji využít i ke koupi vlastnického podílu. Účelová hypotéka může sloužit také k vypořádání dědictví či k vypořádání společného jmění manželů. Oproti tomu účel použití financí z americké hypotéky není nijak vymezen. Americkou hypotéku je možné využít vlastně na financování čehokoliv. Použít ji můžete na nemovitost, ale třeba i k nákupu nového automobilu, k financování dovolené, jako investici do podnikání apod.

Kdo může o hypotéku zažádat?

V první řadě to musí být osoba starší 18 let, která je způsobilá k právním úkonům. Důležité je vědět, že u většiny banky je omezen maximální věk žadatele, a to zpravidla na 65 let. O hypotéku může stejně požádat fyzická i právnická osoba. V České republice může o hypotéku požádat i každý občan Evropské Unie s příjmy na území ČR i v zahraničí.

Pokud chcete mít jistotu nejlepšího

Jestliže chcete mít jistotu, že získáte tu nejvýhodnější hypotéku, měl by vás zajímat portál www.penizenavic.cz. Zde najdete kompletní informace o možnostech financování bydlení a získáte zde i pomoc při vyřízení hypotéky. Společnost na trhu funguje od roku 1998 a do dnešního dne zprostředkovala hypotéky v objemu 8 063 004 737 Kč. Klienti díky jejich pomoci ušetří na hypotéce v průměru 700 Kč měsíčně! Pokud tedy chcete ušetřit, spojte se s penizenavic.cz i vy!

Článek byl vytvořen ve spolupráci s webem www.finprehled.cz

Související příspěvky

Pronájem bytu? Můžete žít jako král…

redakce

Hypotéka snadno a bez problémů?

redakce

Hypotéka nemusí být horor! Stačí když…

redakce