FINANCOVÁNÍ

Rychlejší cesta k vlastnímu bydlení

V letošním roce je vhodná doba pro ty, kteří se rozhodli pořídit vlastní domov. Nabídka nových i starších bytů a domů se stále rozšiřuje a ceny klesají. Zároveň se hypoteční banky snaží získat klienty nabídkou úvěrů na míru s doplňkovými produkty a výhodnými časově omezenými akcemi. V posledních letech a měsících se tím zkracuje doba, za kterou jsou lidé schopni své nové bydlení uhradit, neboť úrokové sazby u hypoték klesají, od roku 2009 se snížily o 2, 5%.

 

Mezi základní produkty patří Hypotéka na byt v osobním vlastnictví, která se poskytuje na koupi bytu, na vypořádání majetkových poměrů spojených s bytem v osobním vlastnictví, na zaplacení dříve profinancovaných prostředků. Tato hypotéka se poskytuje v maximální výši 70 % odhadní ceny pořizované nemovitosti, nejméně však 300 000 Kč. Splátky lze rozložit do 40 let, takže měsíční splátky nemusí tolik zatěžovat rodinný rozpočet. Hypotéka na dům je určena na koupi rodinného domu, podmínky jsou podobné jako u předchozí hypotéky a u Hypotéky na stavbu či rekonstrukci.

 

Volitelné parametry umožňují přizpůsobit svou hypotéku těm žadatelům, kteří z nějakého důvodu nechtějí dokládat příjmy, nebo chtějí snížit počáteční náklady s vyřizováním hypotéky, dál je možné si dohodnout mimořádnou splátku bez sankcí a poplatků či si sjednat k hypotéce pojištění pro mimořádné situace a nemožnost splácet.

 

V současné době se snaží nové klienty nalákat akce KUS KUS hypotéka s heslem „Kus hypotéky splatíte vy, kus hypotéky splatíme my.“ Konkrétně to znamená, že banka zaplatí část hypotéky při splnění určitých podmínek. Vyřízením hypotečního úvěru u Hypoteční banky je možné získat nižší měsíční splátky. Po pravidelném splácení po dobu 12 let splatí banka 1. KUS bonusu, který činí 2,5 % z celkové výše úvěru, a sníží měsíční splátky. Po bezproblémovém splácení dostane klient 2. KUS bonusu.

Související příspěvky

Jak jsme díky Geprad Finance získali opravdu výhodnou hypotéku

redakce

Až poloviční úspory za vytápění

redakce

Jednodušší cesta k hypotéce? ČNB ruší další pravidlo

redakce