Search

Zpříjemněte si bydlení domácí klimatizací, která v létě chladí a v zimě hřeje

Pod pojmem klimatizace jistě většina z nás zná příjemný pocit, kdy se v parných dnech svezeme klimatizovaným automobilem, tramvají, vlakem nebo autobusem. Ochlazený vzduch na snesitelnou teplotu v čekárnách, bankách a na úřadech je vítaným osvěženým obzvláště pro obyvatele měst, kteří znají tetelící se vzduch bez vánku, přehřáté domy a ulice. Umíte si představit klimatizaci ve vlastním bytě a domě namísto hučících větráků bez znatelných účinků?

 

Klimatizace do domu vyniká nízkou spotřebou a malou hlučností

Klimatizace do domu a do bytu se realizuje v takzvaném invertovém módu, jenž si dovede sám hlídat regulaci otáček a výkon kompresoru. Výsledkem jsou nízká spotřeba energie v poměru k stoprocentnímu výkonu a dlouhá životnost zařízení. Klimatizace instalované do domácností mají zabudovanou filtraci vzduchu i možnost využití jako tepelného čerpadla v obdobích, kdy již není venku teplo, ale naopak se teplota snižuje na nepřijatelné hodnoty. Proto jsou klimatizace využívány jako ekonomicky výhodné a pro životní prostředí šetrné vytápění i při velice nízkých teplotách.

 

Ovládáním zařízení na dálku si regulujete teplotu doma i ze zaměstnání nebo auta

Filtrace vzduchu je účinná i při redukci pachů, zachycování jemných částic, chlupů ze zvířecích mazlíčků a případných roztočů. Další pozitivní vlastností domácí klimatizace je schopnost zvlhčování vzduchu, čímž se snižuje vlhkost v interiéru a brání se vzniků plísní. Klimatizaci do domu je možné ovládat i s pomocí mobilních telefonů, jakož ji lze řídit s pomocí jediné ovládací jednotky pro více místností. Venkovní zařízení se dá umístit na balkon, střechu nebo venkovní zdivo. Co se týče hlučnosti, obecně platí, že je závislá na výkonu klimatizace. V průměru je třeba počítat s hlučností okolo 28 dB u výkonu 3,5 kW.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *