Search

Zimní zahrada- sezonní nebo celoroční?

V dnešní době se rádi vracíme k přírodě a k tomu je zimní zahrada doslova ideálním řešením. Tento prostor představuje nenásilné propojení s venkovní zahradou, i když není zrovna hezké počasí. V prvopočátcích se toto místo využívalo hlavně k pěstování citrusů nebo tropických rostlin, to je však už dávno minulostí. Dnes si v zimní zahradě můžeme vytvořit prakticky cokoli. Záleží jen na naší fantazii jestli se stane součástí prodlouženého obývacího prostoru, dětským koutkem, fitness místem, nebo opravdovou zahradou. Je nutné si tyto skutečnosti rozmyslet ještě před zahájením realizace a podle toho naplánovat zda požadujeme sezonní zimní zahradu, nebo ji budeme užívat celoročně.

 

Rozdíl mezi sezonní a celoroční zimní zahradou

Sezónní zimní zahrada postačí všem potencionálním klientům se zájmem o nadrámcový prostor uživatelný od jara do podzimu. Tato varianta se navíc stává i ekonomicky dostupnější, jelikož zde není nutné řešit zateplení ani vytápění prostoru. K maximální spokojenosti nám pak v letních měsících postačí běžné přistínění.

Celoroční zimní zahrady jsou tak pro náročnější klienty požadující pro své koníčky další pokoj navíc. Je sice finančně nákladnější na svou výstavbu, ale získáme další pokoj v domě, který můžeme využít k rozličným osobním účelům od vytvoření pracovny až po relaxační centrum. Zimní zahrada je skvělé místo pro odpočinek a díky roletám zde můžeme mít i absolutní soukromí, ale lze tady vybudovat i reprezentativní prostor pro svoji firmu,nebo ji použít k vytvoření hezké kavárny, či cukrárny.

Jakou zimní zahradu zvolit?

V nabídce jsou zimní zahrady stavebnicové nebo zakázkové. U stavebnicových si montáž zajistíme sami a proto jsou i podstatně levnější. Zhotovují se z polykarbonátových desek nebo se využívají tradiční skleněné výplně. Zimní zahrady od společnosti Hobbytec jsou prakticky bezúdržbové, takže skvěle splňují požadavky aktuální doby.

U zakázkových a luxusních zahrad je samozřejmostí například bezpečnostní sklo, posuvné dveře, rám v kvalitní práškové úpravě a spousta dalších nadstandardních komponentů a příslušenství Montáž včetně základů vám samozřejmě zajistí kvalifikovaná firma.

Pokud si chcete moderní zimní zahrady prohlédnout, máte tu možnost v Tehovci u Prahy, nebo v Sadové u Hradce Králové. Veškeré tipy zimních zahrad jsou k vidění i na internetových stránkách společnosti Hobbytec: https://www.hobbytec.cz/.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *