DŮM

Zima je za dveřmi a stále nemáte vyřešeno, jak zabránit únikům tepla?

Pro majitele starších rodinných domů bývá velkou starostí, jak zabránit tepelným únikům z interiéru. Izolační vlastnosti starších materiálů nejsou takové, jako před několika desítkami let a ani tehdy by nesplňovaly nároky, které jsou zapotřebí v současnosti. Topná sezona už začíná a možná jste si právě až teď uvědomili, že jste proti unikání tepla neudělali přes léto žádná opatření. A když si vzpomenete, kolik vás stálo vytápění interiéru v loňské zimě, možná že zalitujete. A loňská zima rozhodně nebyla nijak krušná a dá se předpokládat, že letošní výdaje budou ještě vyšší i z toho důvodu, že materiály jsou zase o rok starší a méně izolují.

 

Je už pozdě nebo se dá ještě teplo zachránit?

Topná sezona v rodinných domech už začala. V některých více, v některých méně, ale začala. Venkovní teploty se začaly trvale pohybovat okolo 10 stupňů Celsia, což je známka k začátku vytápění. Ani nyní ale není pozdě s touto situací něco udělat. Na začátek zařizování zateplení fasády pozdě sice je, výměna oken by v těchto teplotách znemožnila využívání domácnosti a navíc okna nejsou vyrobena ze dne na den, ale stále existují i další způsoby, jak dokázat efektivně snížit ztráty na vytápění. Co třeba takové zateplení stropů a půd?

201201261438191

 

Účinné řešení nebo zbytečná investice?

Tuto otázku byste si měli klást při jakékoliv investici do domácnosti a při zateplení dokonce dvakrát. Zateplení půdy je až několikrát levnější, než zateplení fasády a dokonce než výměna oken. Dokáže ale být účinná, nebo se jedná o zbytečnou investici. Jak velké množství tepla vlastně může unikat stropem? Odpověď na tyto otázky nemusíte hledat v odborných publikacích, ale zapátrejte ve vlastní paměti do hodin fyziky na základní škole. Jak se chová vzduch, když se ohřeje – snižuje se jeho hmotnost. Lehký vzduch stoupá vzhůru ke stropu. Když narazí na nezateplený strop, putuje dále skoro bez užitku. Když ale narazí na půdy, které jsou izolované, zůstane v místnosti a ta není nadále potřeba tolik vytápět.

 

Moderní řešení nabízí foukané izolační materiály

Stále častějším způsobem zateplení půd rodinných domů, je využití foukané minerální izolace. Tyto materiály na půdách rodinných domů vytvoří souvislou vrstvu izolačního materiálu se skvělými tepelně-izolačními parametry bez tepelných mostů. Materiál nesléhá, je odolný proti vlhku, požáru i hlodavcům. Specializovanou společností pro tento druh zateplení je na našem území firma Foukané Izolace s.r.o. s více než 18-ti roky tradice. Podle druhu střechy a vašich požadavků dokáží vybrat ten nejvhodnější materiál. Vše je možné stihnout ještě do zimy. Samotný proces zateplení na průměrných střechách rodinných domů totiž trvá jediné odpoledne.

Detailní informace najdete na www.foukaneizolace.cz.

Související příspěvky

Moderní stínící technika s 25letou tradicí

redakce

RALI Decor, s.r.o. nově nabízí i moderní vyšívané a pruhované voály

redakce

Jaké schody do interiéru?

redakce