Search

Zelené střechy se opět vracejí do módy

V posledních letech se architekti při navrhování novostaveb přiklání k zeleným střechám, neboť se pyšní mnoha přednostmi. V první řadě vás potěší, že zabraňují úniku tepla z interiéru, což se podepíše na menší faktuře za energie. Dále zadržují srážkovou vodu a výrazně prodlužují životnost střechy.

Ještě před více než deseti lety byly rodinné domy se zelenými střechami vnímány spíše jako exotické výstřelky, ovšem trendy se naprosto změnily.

 

Zelené střechy jsou extenzivní a intenzivní

Z nejširšího hlediska se dají zelené střechy rozdělit na extenzivní a intenzivní. První varianta je méně náročná, neboť na střeše jsou v tenčí vrstvě substrátu vysazeny nízké rostliny dobře snášející sucho, tudíž nevyžadující intenzivní péči. Druhá alternativa je především pro milovníky zahradničení, protože rostliny si už vyžadují pravidelnou péči. Počítat musíte i s tím, že u intenzivní zelené střechy se rostliny sází do vyšší vrstvy zeminy, což je i pro samotnou střechu větší zátěž. Odměnou však je pestrost a atraktivní design.

Jaký typ je nejžádanější?

Velice poptávaná je extenzivní zelená střecha Alfagreen BASIC, na kterou dokonce získáte dotaci z programu Nová zelená úsporám. Značně zlepší tepelně izolační vlastnosti rodinného domu, tudíž se už nemusíte obávat tepelných výkyvů v místnostech. Ochrání střešní plášť a střešní konstrukci, zlepší mikroklima a zvýší zvukově izolační vlastnosti.

V podstatě nezáleží na tom, zda máte střechu rovnou, či šikmou, neboť zelení se dá pokrýt takřka jakákoliv střecha. Pokud byste se chtěli dozvědět více informací, doporučujeme kontaktovat společnost Alfagreen, která sídlí v Olomouci. V případě zájmu vám rovnou stanoví cenovou kalkulaci, abyste si udělali představu o tom, na kolik realizace vyjde. Přineste do města trochu více zeleně alespoň touto formou.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *