DŮM

Zateplením stropu skoncujete s horkem v interiéru a hned dvakrát ušetříte

Každý rok je to stejné, jako v předcházejícím létě. Vždy přijdou extrémní vedra a v takových teplotách bývá pobyt v interiéru vyloženě nepříjemný. Teplota v interiéru je srovnatelná s venkovní a větráním si nepomůžete. Jak je to možné. Existuje vůbec nějaká pomoc, řešení, jak přežít tropické dny?

Řešení je mnohem snazší, než jste si mysleli
Zateplení střechy bývá velmi slabým místem u velkého množství rodinných domů a chat s plochou střecho, ale také u paneláků. I když jsou opatřeny starší izolací, její účinky jsou zpravidla velmi malé. Účinky starších technologií izolací nebyly takové, jako jsou dnešní. Po mnoha letech už také svou vlastní váhou slehla a její účinky ještě snížila vlhkost, která dala izolaci poslední úder. Nejlepším řešením je zateplení střechy, to znamená kvalitně tepelně izolovat strop posledních pater. Ploché střechy jsou tvořeny dvouplášťovou konstrukcí. Dutina mezi plášti může být relativně snadno vyplněna minerální magmarelaxovou izolací. Díky moderním technologiím a užití nejkvalitnější izolace z přírodních materiálů lze dosáhnout vynikajícího výsledku. Tepelná izolace je velmi vysoká a díky nerostnému původu, je vyrobena z přírodního čediče, dobře vzdoruje ohni. Dokážete tak velmi výrazně zvýšit i požární odolnost domu. Navíc zabraňuje srážení vlhkosti v topné sezóně, výskytu hnízd bodavého hmyzu, hlodavcům a plísním. Výborné vlastnosti tepelné izolace MAGMARELAX lze zaručit na dlouhou řadu let. Ve srovnání s jinými způsoby zateplení nepředstavuje enormní položku rodinného rozpočtu.

Nejen na plochých, ale i na šikmých střechách

Magmarelaxové izolace nenachází využití pouze na domech s plochou střechou. Stejně vhodné jsou i pro domy se sedlovou střechou. Navíc výhody přináší nejen v létě, ale i v zimě. Dobře drží v domě teplo, takže ušetří tisíce korun za topení.

Zateplení půdy pod šikmou střechou má další výhodu. Může se stát základem nové, velmi atraktivní podlahy na půdě. Rozšíří se tak obytný prostor, čímž se významně zhodnotí dům. Podlaha je smontována jako konstrukce z OSB desek. Takto vytvořená podlaha je rovná, hladká a snadná na úklid a údržbu.

Minerální vata se aplikuje zafoukáním přímo do konstrukce podlahy. Prostor půdy je okamžitě připraven k původnímu užívání. Možností využití je ale více.

Kouzlo letního bydlení
Mnoho desítek let majitelé rodinných domů využívají půdy, jako místnosti pro občasné využívání, zejména v letním období – tedy letní bydlení. V takovém případě se nejedná o složitou rekonstrukci a ani o velký zásah do rozpočtu domácnosti. Stačí zajistit, aby střechou nezatékalo. Podlaha se uklidí a vše se upraví tak, aby se zde dalo bydlet. Tento prostor se dá využívat od jara do podzimu, do doby, kdy venku není zima. Takový prostor lze využít např. k bydlení studentů, kteří léto tráví u rodičů, dětský bunkr, dílnu nebo jen tak si vytvořit relaxační koutek.

Nemusíte si brát týdenní dovolenou, ale hotovo je za pár hodin

Mezi největší přednosti tohoto moderního zateplení dutého prostoru ve střeše je rychlost realizace. Samotné zafoukání izolační vaty netrvá více než tři hodiny. Realizaci je možné domluvit ve velmi krátké lhůtě, která zpravidla nepřekročí 14 dnů. Ve smluvený den přijedou odborní pracovníci firmy a hned se pustí do práce. Provoz domu není přerušen, nenatropí hluk, příliš nezvíří prach, nezanechají nepořádek.

 

Jediná izolace řeší 3 problémy

Zateplení střechy vám pomůže odstranit hned tři problémy najednou. Pobyt v letních dnech v domě se stane vysloveně příjemným a v zimě naopak nebudete mít pocit chladu. Největší výhoda je ale v úspoře. Ročně ušetříte tisíce za topení, i když budou ceny paliv dále stoupat. Můžete v klidu šetřit jen na pěkné věci. Extrémy počasí už vás nerozhodí.

Získejte nyní letní slevu 20% na jedničkovou minerální izolaci MAGMARELAX a nezávaznou prohlídku vašeho domu ZDARMA.

Nečekejte a ještě dnes vyplňte nezávazný formulář na www.magmarelax.cz/akce nebo se informujte na telefonu 800 100 533.

Související příspěvky

Jak provést jarní kontrolu domu a ještě na tom vydělat?

redakce

Jaký je rozdíl mezi tepelným čerpadlem země-voda a vzduch-voda?

redakce

Připravte se na útok bank – aneb jak vydělat na refinancování hypotéky co nejvíce!

redakce