DŮM

Za vytápění domu můžete letos zaplatit méně

Bydlení v rodinném domě má mnoho výhod, včetně dostatku prostoru a možnosti trávit čas venku. V zimě se ale musí celý dům vytopit, aby nám doma bylo teplo, a to stojí nemalé náklady. Jak z nich lze ušetřit až třetinu?

Teplotní komfort v domě je občas velkým oříškem. V zimě musíme stále topit, což stojí peníze, a v létě se naopak, zvlášť v podkroví, nedá skoro dýchat. S oběma problémy může pomoci správná izolace, která udrží v zimě teplo doma a v létě ochrání před přehříváním. Velkou část nákladů nás totiž stojí teplo, které doma nemáme, protože uniklo. Tradiční výměna oken a dveří nebo zateplení fasády může pomoci, ale návratnost investice je dlouhá. Navíc, teplo stoupá vzhůru, kde většinou izolace žádná není nebo je nevyhovující. Největší plochou v domě, kudy se teplo může ztrácet, jsou totiž stropy. Izolace stropů pomůže výrazně ušetřit náklady na vytápění, a to až o třetinu, protože udrží teplo uvnitř domu a zabrání jeho unikání. Pro zateplení stropů je efektivním řešením foukaná minerální izolace, která je osvědčená a její přínosy oceníte v zimě i v létě.

U tradičních typů zateplení je potřeba počítat s delším časem realizace, nepořádkem, prachem a také nutností někde uskladnit materiál a další potřebné věci. Výhodou foukané izolace je jednoduchá a rychlá aplikace, nemusíte tak nic chystat ani stěhovat rodinu na několik dní ke známým. Na určené místo je izolační materiál přiveden pomocí hadice přímo ze zásobníku, který je umístěn na autě. To parkuje před domem, materiál se nikam nestěhuje ani nepřenáší. Hadicí se minerální vlna fouká přímo na danou plochu a vytváří souvislou vrstvu bez tepelných mostů či rizika jejich budoucího vzniku. Minerální vlna používaná jako izolační materiál je nehořlavá, hypoalergenní a odolává i škůdcům a bakteriím. Neslehne se ani nenasákne vodu a tak je její dlouhá životnost zaručena.

Izolovaný strop v létě zabrání slunečním paprskům podkrovní místnosti přehřívat a udrží v nich příjemnou teplotu a v zimě šetří náklady na vytápění.

Související příspěvky

Technologie Profi FARADAYUS – bezpečná ochrana proti elektrosmogu

redakce

Impozantní balkóny jako ozdoba každého domu

redakce

Jak se zbavit vlhnutí rodinných domů?

redakce