DŮM

Využití dešťové vody

Cena pitné vody z veřejného vodovodu stále stoupá. Není se co divit, požadavky na její kvalitu jsou velmi přísné a  kvalitní zdroje jsou omezené.  Náklady na její úpravu, zdravotní zabezpečení a dopravu se stále zvyšují.

Podle statistiky se v současné době spotřeba vody pohybuje kolem 110 litrů na osobu a den. Z toho  cca 40 litrů spotřebujeme pro přípravu jídel a nápojů a osobní hygienu. Zbývajících 70 litrů spotřebujeme pro účely jako je splachování WC, praní, mytí podlah a aut, nebo zalévání zahrady.

Pro tyto účely můžeme použít vodu dešťovou, ze které se mechanickou filtrací odstraní nerozpuštěné látky (prach, části rostlin). Máme-li k dispozici dostatečnou plochu střechy a dostatečně velkou akumulační nádrž,  můžeme  v průběhu roku využít  takové množství dešťové vody, které  zcela,  nebo alespoň z větší části  pokryje potřebu užitkové vody.

Firma BVS aqua s.r.o.   vyrábí jednoduché zařízení pro využití dešťové vody, které se skládá z plastové akumulační nádrže,  automatické tlakové stanice,filtrace 3mm/ 30 μm  a zařízení pro  automatické doplňování systému rozvodu užitkové vody o vodu z dalšího zdroje při vyprázdnění akumulační nádrže.

 

 

Motto firmy: „Naším cílem je spokojený zákazník, s nímž společně vytváříme lepší životní prostředí…“

 

Více informací na: www.bvsaqua.cz

Kontakt: tel.: 241 950 177, email: info@bvsaqua.cz

 

Související příspěvky

Vchodové dveře jsou základem každého domu

redakce

Pěstujte své květiny celoročně

redakce

Jak v rodinném domě i v létě udržet příjemné klima? Izolací!

redakce