DŮM

Vysoušení a větrání vlhkých sklepů a místností unikátní technologií

 

Fyzikální zákony hovoří jasně. Teplý vzduch stoupá vzhůru, zatímco studený vzduch se drží u země. Stejné je to i se vzduchem v domácnosti. Teplý vzduch od topení stoupá ke stropu, zatímco u země zůstává vzduch chladnější. V teplém vzduchu je také menší koncentrace vlhkosti. Čím je vzduch teplejší, tím méně vlhkosti obsahuje. To znamená, že studený vzduch, který zůstává u podlahy v domácnostech, je vlhkostí téměř nasycen a nemá schopnosti jí dále absorbovat.

 

Je to vůbec možné?

Moderní technologie nabízí i tuto variantu řešení. Moderní varianty a stavby využívají pro správné odvětrávání systémy nuceného větrání. To se nejčastěji využívá v panelových domech a také v rodinných domech, které chtějí dosáhnout statusu nízkoenergetické nebo dokonce pasivní stavby. Systémy nuceného větrání dokáží minimalizovat nutnost větrání okny a udrží v domácnosti teplo. Zatím ale žádný systém dosud nebyl zaměřen přednostně odstraňovat vzduch od podlahy. Ten je nejvíce chladný s vysokým obsahem vlhkosti. Odstranění vlhkosti v interiéru není jednoduché. Naštěstí moderní systém odsávání od společnosti TAURIS plus,s.r.o to dokáže.

 

Systém odsávání od TAURIS plus,s.r.o. Minimální náklady – maximální účinnost

Společnost TAURIS plus,s.r.o v této oblasti zaznamenala velký průlom. Nabízí totiž odsávání a vysoušení odpadního vzduchu od země odsáváním, kde se vlhkost hromadí. Díky podtlaku je nasáván vzduch i z blízkého okolí, což zaručuje ještě vyšší účinnost tohoto principu. Namísto vysátého vzduchu se dovnitř pustí vzduch z exteriéru s menším podílem vlhkosti. Na časovém spínači si můžete nastavit vhodné intervaly pro tuto činnost, abyste dokázali zamezit vlhnutí interiéru a vzniku plísní. Tento systém může být využíván společně s ostatními opatřeními proti vlhkosti. Společnost TAURIS plus,s.r.o dokáže připravit individuální plán pro každou stavbu a každého zákazníka tak, aby byla účinnost co možná nejvyšší. Provozní náklady na měsíční využívání jsou přibližně jen 10Kč.

 

Efektivně a levně můžeme tento systém použít všude tam, kde je stálá zvýšená vlhkost a jiná řešení jsou finančně nákladná, nebo je nelze z různých důvodů realizovat (podřezání obvodového zdiva a odvodnění základů, vysoušecí agregáty, atp.).

 

Pro více informací kontaktujte odborníky TAURIS plus,s.r.o na stránkách www.taurisplus.cz.

 

 

Související příspěvky

Originální nábytek – jak bude vypadat u vás doma?

redakce

Rekonstrukce střechy v Třebíči

redakce

Dobrá práce, rychlé jednání, čištění koberců Praha

redakce