DŮM

Vysoušení a větrání vlhkých sklepů a místností unikátní technologií

 

Fyzikální zákony hovoří jasně. Teplý vzduch stoupá vzhůru, zatímco studený vzduch se drží u země. Stejné je to i se vzduchem v domácnosti. Teplý vzduch od topení stoupá ke stropu, zatímco u země zůstává vzduch chladnější. V teplém vzduchu je také menší koncentrace vlhkosti. Čím je vzduch teplejší, tím méně vlhkosti obsahuje. To znamená, že studený vzduch, který zůstává u podlahy v domácnostech, je vlhkostí téměř nasycen a nemá schopnosti jí dále absorbovat.

 

Je to vůbec možné?

Moderní technologie nabízí i tuto variantu řešení. Moderní varianty a stavby využívají pro správné odvětrávání systémy nuceného větrání. To se nejčastěji využívá v panelových domech a také v rodinných domech, které chtějí dosáhnout statusu nízkoenergetické nebo dokonce pasivní stavby. Systémy nuceného větrání dokáží minimalizovat nutnost větrání okny a udrží v domácnosti teplo. Zatím ale žádný systém dosud nebyl zaměřen přednostně odstraňovat vzduch od podlahy. Ten je nejvíce chladný s vysokým obsahem vlhkosti. Odstranění vlhkosti v interiéru není jednoduché. Naštěstí moderní systém odsávání od společnosti TAURIS plus,s.r.o to dokáže.

 

Systém odsávání od TAURIS plus,s.r.o. Minimální náklady – maximální účinnost

Společnost TAURIS plus,s.r.o v této oblasti zaznamenala velký průlom. Nabízí totiž odsávání a vysoušení odpadního vzduchu od země odsáváním, kde se vlhkost hromadí. Díky podtlaku je nasáván vzduch i z blízkého okolí, což zaručuje ještě vyšší účinnost tohoto principu. Namísto vysátého vzduchu se dovnitř pustí vzduch z exteriéru s menším podílem vlhkosti. Na časovém spínači si můžete nastavit vhodné intervaly pro tuto činnost, abyste dokázali zamezit vlhnutí interiéru a vzniku plísní. Tento systém může být využíván společně s ostatními opatřeními proti vlhkosti. Společnost TAURIS plus,s.r.o dokáže připravit individuální plán pro každou stavbu a každého zákazníka tak, aby byla účinnost co možná nejvyšší. Provozní náklady na měsíční využívání jsou přibližně jen 10Kč.

 

Efektivně a levně můžeme tento systém použít všude tam, kde je stálá zvýšená vlhkost a jiná řešení jsou finančně nákladná, nebo je nelze z různých důvodů realizovat (podřezání obvodového zdiva a odvodnění základů, vysoušecí agregáty, atp.).

 

Pro více informací kontaktujte odborníky TAURIS plus,s.r.o na stránkách www.taurisplus.cz.

 

 

Související příspěvky

Jak volit plastová okna?

redakce

Vaše parapety rozkvetou

redakce

Koupelnový nábytek

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.