DŮM

Vyplatí se nyní zateplit půdu i když je už po zimě?

Snad už konečně mrazivé počasí letos definitivně vyklidilo své pozice. Doufejme, že budou přibývat už jen teplé a slunečné dny a nutnost vytápění už nebude zapotřebí. Možná se vám to bude zdát jako hloupost, ale právě nyní je ideální čas pro zateplení půdy rodinných domů. Proč právě nyní, když už teplo z domácnosti neuniká ale naopak do ní přichází? Vysvětlení je zcela logické.

Teď jsou sluneční paprsky příjemné, ale jejich intenzita se bude stále zvyšovat

V současnosti spíše první ostré sluneční paprsky vyhledáváme a pokud se nějaké objeví okamžitě si je jdeme naplno užít. Co ale v případě že venkovní teplota bude přesahovat 30 °C. Pak už před slunečními paprsky budete spíše vyhledávat úkryt. Samozřejmě, že nejčastěji budete vyhledávat úkryt v interiéru vašeho rodinného domu. Na jeho střechu ale padá největší množství slunečních paprsků. Půdy bez využití bývají často přehřáté na teplotu, která je k nevydržení. A konstrukcí půd proudí rozpálený vzduch přímo do obytných částí rodinného domu. Zateplení střešních prostor je tedy vhodné nejen při zabránění únikům tepla, ale také proti přehřívání interiérů v letních měsících.

Stejné požadavky v obou případech

Zateplení stropů a půd tedy v zimě brání tepelným únikům z domácnosti a v létě naopak teplu brání příchod do interiéru. drží tedy celoroční klima v interiérů příjemné s pohodlnou teplotou. Požadavky na zateplení jsou stejné. Na půdách musí být vytvořena souvislá vrstva kvalitního izolačního materiálu bez tepelných mostů, kterými by teplo pronikalo. Mezi nejlepší způsoby se v současnosti řadí zateplení pomocí foukané minerální vlny. Konkrétně pak dosahuje skvělých výsledků foukaná izolace Magmarelax. Na realizace zateplení pomocí foukané minerální izolace Magmarelax se na našem území specializuje společnost IP Izolace Polná.

 

Kompletní informace najdete na www.ippolna.cz.

Související příspěvky

Před Icynene ® a s Icynene ® – Jak přežít v rozpáleném domě

redakce

Ano Nábytek představuje moderní obývací stěny!

redakce

Hliníkové zábradlí dle Vašich snů

redakce