DŮM

Výhody a nevýhody kotlů na tuhá paliva

Topná sezóna je v plném proudu, ale ještě do teď se naleznou lidé, kteří uvažují nad nákupem vhodného kotle. Na trhu se nachází celkem slušné zastoupení nejrůznějších typů a modelů o značkách ani nemluvě. V tomto článku si posvítíme na kotle na tuhá paliva a odhalíme si jejich výhody i nevýhody. Ještě před tím, než se pustíme do podrobné analýzy musíme podotknout, že tento typ kotlů na pevná paliva je prověřenou technologií několika generacemi před námi. Svou práci zastanou vždy spolehlivě a s určitou dávkou komfortu a navíc pro mnoho staveb je to jediná možnost, jak si v zimních měsících dopřát odpovídající klimatické podmínky.

Výhody kotlů na tuhá paliva

Nezáleží na tom, jestli v kotli topíte koksem, uhlím, dřevem nebo pelety, vždy se setkáte s nižšími pořizovacími cenami těchto topidel než je tomu u alternativních zdrojů vytápění. Další nespornou výhodou, kterou jsme výše již nakousli se skrývá v nezávislosti na inženýrské sítě.

Rovněž určitě oceníte i malé skladovací nároky s relativně levným provozem. Tento typ kotle je vhodný pro všechny, co hledají snadné řešení vytápění bez nutnosti technické znalosti potřebné k obsluze takového zařízení.

cat-339034_640

Nevýhody kotlů na tuhá paliva

I pře to, že jsou kotle na tuhá paliva ověřenou technologií po staletí samotnými uživateli, přece jen se v těchto systémových proporcích nalezne hned několik menších nevýhod. Tou hlavní je nemožnost jakékoliv automatizace či regulace.

Při procesu vytápění je nutná soustavná přítomnost obsluhujícího člověka. Vhodné tedy pro seniory. Kotel je v této podobě rovněž náchylnější pro vznik požárů a je nutné skladovací prostory dostatečně odvětrávat. Pokud vás kotle na tuhá paliva zajímají, přejděte na internetové stránky prodejce na adrese http://www.topeni-koupelny.cz kde naleznete sortiment od předních výrobců kotlů.

atmos-ekologicky-zplynovaci-kotel-na-drevo-drevoplyn-s-tlacnym-ventilatorem-s-chladicici-smyckou-dc100-69310

Související příspěvky

Vyberte si vhodné čerpadlo pro svou domácnost

redakce

Garážová vrata od profesionálů

redakce

Searchlight a Artemide přinášejí opravdové lahůdky do světa osvětlení

redakce