DŮM

Vybíráte sedačku? Poradíme vám!

Sedačka patří k nejdůležitějším kusům nábytku v interiéru. Lze ji zkombinovat s jakýmkoli stylem vašeho domova i životního stylu. Zajímá vás, jaké chyby lidé nejčastěji dělají při nákupu sedaček? Prozradíme vám to a navrch přidáme pár dobrých rad. Mimochodem věděli jste, že průměrná domácnost vymění sedačku jednou za 8 let?

 

Zaměřte se na barevnost

Pestré barvy jsou právě teď v oblibě, ale na sedačky a pohovky jejich použití nedoporučujeme. I ta nejzajímavější barva vás totiž může za rok omrzet. A je velmi těžké provést změny, když je s barvou sedačky provázaný celý zbytek interiéru. S barevností si proto vyhrajte raději na doplňkových textiliích, stínítkách na lampy nebo třeba na interiérových dekoracích. Ty totiž vyměníte mnohem jednodušeji a levněji.

 

Vsaďte na pohodlí

Přemýšlejte, v jaké poloze nejčastěji odpočíváte. Potřebujete si nutně dát nohy nahoru? Řešením budou rohové sedačky. Potřebujete mít podepřenou hlavu i krk, abyste se cítili příjemně? Pak vybírejte sedačky s vysokými opěrkami. Pokud milujete choulení se do klubíčka, zaměřte se také na to, aby byla sedačka dostatečně široká.

 

Vyberte vhodný materiál

Máte doma malé děti, domácí mazlíčky nebo jste už nikdy nevydrhli ze sedačky skvrnu od vína po narozeninové oslavě? Poohlédněte se po omyvatelných nebo jinak snadno čistitelných materiálech. Velmi dobrou investicí je v tomto ohledu sedačka kožená. Vyčistíte z ní úplně všechno a celá její údržba spočívá v občasném promazání speciálním olejem.

 

Trvejte na kvalitě

Věděli jste, že podezřele levné sedačky se často rozpadají už po roce běžného užívání? Nekvalitně slepená dřevotříska nebo podřadné textilie každodenní namáhání zkrátka nesnesou. Sedačka je ale investicí na několik let, měla by tedy být kvalitní a hodně vydržet. Přesně takové sedačky naleznete v e-shopu www.nabytekpolodna.cz. Díky přehlednému systému vyhledávání a bohatým vzorníkem potahových materiálů snadno najdete přesně tu pravou sedačku pro vás. Dopravu po celé ČR máte navíc zdarma.

Související příspěvky

Opravdu kvalitní průmyslová čerpadla jedině od Evicomp

redakce

Jak zastínit i netradiční druhy oken? Pomůže vám Bohemiaflex CS, s.r.o.!

redakce

Kvalitní vinylové podlahy Amorim Premier REAL

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.