DŮM

Vybíráme krb

Kamenné krby se stanou dominantou v interiéru i na zahradě!

Přemýšlíte o výstavbě opravdu dominantního krbu? Hledáte pro krby takový materiál, který podtrhne a zdůrazní jeho eleganci a rysy? V takovém případě byste se měli zaměřit na kamenné krby. Ty se skvěle hodí nejen na zahrady, do pergol, teras a altánů, ale také do interiéru. Jestli máte rozlehlý obývací pokoj se stylovým vybavením a hledáte také stylový krb, kamenné krby mohou být tím správným řešením.

Kamenny-krb-2

Do interiéru s vložkou a na zahrady otevřený

Kamenné krby se dají využívat jak v interiéru rodinných domů, tak a zahradách. Rozdíl při využití v interiéru a exteriéru je už v samotné konstrukci a vlastnostech jednotlivých krbů,. V exteriéru není zapotřebí tak vysoká schopnost vytápění. Stačí tedy otevřené krby bez vložky. Krbová vložka v kamenných krbech zajistí při správné realizaci účinnost při vytápění až 80%. A protože kámen je odolný a trvanlivý materiál, který téměř nepodléhá působení času, tak krby z kamene jsou opravdu dlouholeté.

 

Jaké kameny se pro obklad využívají?

Ze všeho nejdříve je nutné zdůraznit, že všechny přednosti kamenných obkladů se týkají jen opravdu přírodních kamenů, nikoliv sádrových nebo betonových odlitků v imitaci kamene. Nejčastějšími přírodními kameny pro obklady krbů jsou pískovec, žula, mramor nebo vápenec. Všechny tyto druhy kamene se liší nejen svou strukturou a vzhledem, ale také pořizovací cenou. Záleží na vás, jaký model si vyberete.

 

Kde a jak správně vybrat? U specialistů!

Výstavba kamenného krbu rozhodně není jednoduchou záležitostí, ale naopak velmi složitým oborem. A to nejen výstavba, ale už samotný návrh krbu je složitý. Pokud si nevíte rady, je vhodné kontaktovat specializovanou společnost v tomto oboru, která vám s realizací pomůže. Specialisté mají dostatek zkušeností a pomohou navrhnout nejlepší možné řešení pro konkrétní prostor a situaci. Pak se také postarají o odbornou výstavbu.

 

TIP: Mezi specialisty v oblasti návrhu a výstavby kamenných krbů na našem trhu se řadí například společnost Krby Kamna Turyna, kterou najdete na www.krby-turyna.cz.

kamenny-krb---interier

 

 

Související příspěvky

Jak udržovat kování

redakce

Komínové systémy doplňte komínovou stříškou. Neprohloupíte!

redakce

Proč se vyplatí investovat do zateplení stropů a půd v rodinných domech?

redakce

1 komentář

Lucie 23. 9. 2015 at 8:08

Dobrý den moc děkuji za tento inspirující článek a především za obrázek s rohovým krbem, který mne přesně nainspiroval k tomu jak bude vypadat náš krb. Jiuž máme od krbaře návrh a kalkulaci na komín a na krbovou vložku s výměníkem a se zapojením a instalací. Ale co se týká vzhledu jsme se rozhodli, že si s manželem uděláme sami! Našli jsme web naturalstones kde mají úžaný výběr a hlavně přehledně udělané tkaže jsme si vybrali krásné obkladové kameny a navíc nám i poradili čím lepit. Takže pána na krb máme objdnaného na příští týden a pak už jen obložit a můžeme začít topit!

Diskuze je uzavřena.