DŮM

Vše co potřebujete vědět, když se rozhodnete pro vlastní bydlení

Stavba domu je pro většinu z nás investice jen jednou za život. Proto tady více než kde jinde platí známé české pořekadlo: „Dvakrát měř, jednou řež.” V našem případě tedy: „Pečlivě vybírej, s kým budeš stavět.”
Okolo stavby je potřeba naplánovat spoustu věcí a zajistit podklady i nezbytná povolení. To zabere spoustu času a ještě se ani nezačalo stavět.

Čím dál více investorů se v poslední době rozhoduje pro dřevostavbu. Její výhodou je zejména rychlost výstavby, přesnost a také ekologie použitého nosného materiálu domu.

Je ale dobré vybrat si firmu, která Vám dům postaví nejen rychle, ale i kvalitně. Jak se orientovat na trhu dřevostaveb a jaká by měly být hlavní kritéria pro výběr dodavatele stavby Vám rádi poradíme v ADMD. Asociace dodavatelů montovaných domů byla založena už v roce 2000 a od té doby je pro nás kvalita dřevostaveb na prvním místě.
Jaká kritéria doporučujeme zohlednit při výběru dodavatele Vaší dřevostavby?

ATYP 189

Firma by měla splňovat certifikaci Dokument národní kvality (DNK).

Tato certifikace se velmi přísně věnuje kvalitě dřevostaveb a její nároky na provádění stavby převyšují zákonem dané požadavky na stavby. Kontrolují se nejen výrobní procesy, ale i montáž domu samotného. Tento certifikát mohou obdržet pouze členské firmy ADMD. Tato asociace se tak stává značkou kvality a dává zájemcům o výstavbu dřevostavby záruku dobře investovaných prostředků do svého bydlení.

Aby tento proces prokazování kvality firem byl plně transparentní, provádí kontrolu dodržování požadavků DNK nezávislý certifikační orgán – Výzkumný a vývojový ústav dřevařský, Praha, s.p. Každý člen ADMD je při registraci do asociace a následně každoročně podroben auditu ve výrobě a při montáži na stavbě. Sleduje se využívání vhodných vstupních materiálů, ověřování jednotlivých vlastností jako např. požární odolnost nebo tepelně technické parametry. Na staveništi je kladen důraz na dodržování technologických postupů montáže. Vlastnosti dřevostaveb se ověřují také zkouškami, např. formou měření průvzdušnosti (Blower Door Test).

Z47 Třebíč

Firmu vybírejte podle Vašich sympatií.

Je nezbytné, aby zástupce firmy, se kterým spolupracujete při výstavbě svého domu, rozuměl Vašim potřebám. Pak Vám může nejlépe pomoci navrhnout vhodná řešení a poradit ve fázi příprav Vaší dřevostavby. To, že bude stavba kvalitní, Vám zaručí certifikace DNK.

 

Nenechejte se zlákat nízkou cenou.

Nízká cena se u staveb musí vždy na něčem odrazit. Ať už to je kvalita použitých materiálů nebo kvalita provedené práce. Myslete také na to, že v budoucnu až se rozhodnete něco dostavovat, rekonstruovat a nebo bude potřeba provést nějaké opravy, stabilní firma, která Vám dům postavila, bude pravděpodobně pořád fungovat a Vy se na ni můžete kdykoliv obrátit.

Podívejte se na seznam prověřených dodavatelů dřevostaveb certifikací Dokument národní kvality a nebo na jejich realizace dřevostaveb.

20170822 446

JAK POZNAT KVALITNÍHO DODAVATELE DŘEVOSTAVBY?
20 LET ZKUŠENOSTÍ V JEDNOM E-MAILU! ZAŠLEME VÁM 8 TIPŮ, JAK POSTUPOVAT PŘI VÝBĚRU DODAVATELE DŘEVOSTAVBY.

CHCI POSLAT 8 TIPŮ, JAK VYBRAT DODAVATELE DŘEVOSTAVBY.

Dřevostavby bývají mnohdy označovány i jako montované domy, dřevěné domky či modulové dřevostavby. Všechny tyto názvy používáme pro dřevostavby malé, velké, patrové i přízemní, tedy bungalovy. Vybrat můžete pasivní i nízkoenergetickou dřevostavbu ať už jako dům na klíč, nebo stavbu k dokončení. Důležitá je kvalita provedení a dodržení všech předepsaných postupů.

Související příspěvky

Jaký je rozdíl mezi měkkým a tvrdým palivovým dřevem?

redakce

Zima je za dveřmi a stále nemáte vyřešeno, jak zabránit únikům tepla?

redakce

Gaia Mobili od ASSO– nábytek jako rodinný klenot.

redakce