DŮM

Ve vlastním domě se nemusíte potit

Díky letošní poměrně mírné zimě nebylo tak složité udržet příjemné klima ani ve starších rodinných domech a několik domácností dokonce letos dokázalo ušetřit nějaké finance za vytápění. Příchod teplého počasí většinou všichni oceňujeme a užíváme si ho, bohužel horko má i své negativní stránky. Pokud je opravdu velké vedro, potřebujeme se před ním někam ukrýt – nejčastěji domů. Bohužel velké množství rodinných domů je vlivem horka také přehřátých a je zde srovnatelná teplota, jako za okny. Jestli se ve vlastním domě nechcete potit a přehřívat, je právě nejideálnější čas pro vhodná opatření.

Jak teplu předejít?

Vhodnou variantou není řešit následek přehřívání domu, ale jeho příčinu. Jestli problém chcete řešit pořízením drahých klimatizací, neodstraníte příčinu, jen následek. Provoz klimatizací se navíc bude zhruba rovnat výdajům za vytápění a rozhodně neušetříte. Správnou otázkou tedy je – Jak zabránit teplu v pronikání do našeho interiéru? Zkuste se popřemýšlet, na kterou část domu dopadá největší část slunečního záření a nejvíce se rozehřívá? Je to jednoznačně střecha, ať už je střecha pokrytá betonovými taškami, plechem či šindelem, dochází k jejímu přehřívání a tím pádem i k přehřívání prostorů v podkroví. Teplo následně prostupuje dále do interiéru a přehřívá také obytné místnosti. Jak tedy zní dokonalé řešení? Správným řešením je zateplení stropů a půd.

 201408191033212

Vyhovující řešení? Foukaná minerální vlna!

Možností, jak v dnešní době zateplit půdní prostory je v současnosti hned několik. Dříve využívaná technologie pokládky deskových izolačních materiálů, je v dnešní době nahrazena účinnější metodou. Konkrétně jde o metodu foukané minerální izolace. Ta se na podlahu půdy aplikuje speciálním přístrojem za pomoci jediného stavitele. Izolační materiál se z nákladového prostoru automobilu parkujícího před domem, hydraulicky, pomocí hadice dopravuje na povrch určení, tedy na půdu.

Foukaná minerální vlna vytvoří na půdě souvislou vrstvu izolačního materiálu bez tepelných mostů. Izolační vlastnosti takto instalovaného  materiálu  jsou na velice vysoké úrovni a teplo nepropouští.

Odborníka na tento druh izolací najdete na www.foukaneizolace.cz.

201408191047153

Související příspěvky

VYBÍRÁME NOVÉ TOPENÍ: PODLAHOVKA, NEBO RADIÁTORY?

redakce

Jak vypadá moderní koupelna?

redakce

Špičková hydroizolace = fólie ALKORPLAN

redakce