DŮM

Ve starších rodinných domech se teplo udrží jen velmi krátce

 

Tepelné ztráty velmi trápí zejména vlastníky starších rodinných domů. Ve starších rodinných domech je opravdu velké množství míst, kudy může bez větších problémů unikat opravdu velká část nashromážděného tepla. Místo toho, aby se teplo udrželo v domácnosti co nejdéle, velmi rychle uniká. To znamená jediné. Neustále vytápět místnosti znovu a znovu, což se samozřejmě projeví na ceně za vytápění.

Jak zajistit rodinným domům tepelné úspory, ale neinvestovat do zbytečností?

Možností, jak zajistit aby z rodinných domů neunikalo tolik tepla a tím pádem šetřit na vytápění je velmi mnoho. Velké množství těchto řešení ovšem nepřináší ani zdaleka takový účinek, jaký byste očekávali a jaký je vám slibován. Než vyhodíte peníze za zbytečné řešení, které bude mít téměř nulový účinek, nechte si raději zjistit, kudy uniká největší část tepla z rodinných domů. Výsledkem budete možná překvapeni.

Není to okny ani obvodovými zdmi

90% dotázaných by na otázku největších tepelných úniků s největší pravděpodobností odpovědělo, že nejvíce tepla uniká okny nebo nezatepleným zdivem. 90% dotázaných by se v takovém případě nejspíše pletlo. Ve většině starých rodinných domů dochází k největším tepelným únikům zcela jiným způsobem a místem. Jedná se o stropy a půdy. Vysvětlení je velmi snadné. Teplý vzduch má menší hmotnost, než studený a přirozeně tedy stoupá vzhůru. Pokud nejsou stropy a půdní prostory v domě zatepleny, téměř nic vzduchu nebrání, aby vycestoval z místnosti. Ze všeho nejdříve tedy přemýšlejte jak zateplit stropy a půdní prostory.

Možností je více, ale liší se v účinnostech

Možností zateplení stropů s půdních prostor je také více. Také se liší v účinnostech i ve způsobu realizace. Jednou z možností je zateplení pomocí deskových materiálů. V tomto případě vzniká hodně odpadu, a z domu se stává staveniště. Na špatně přístupných místech hrozí velké riziko vzniku tepelných mostů, kterými by teplo mohlo unikat. Druhou možností je zateplení stropu foukanou izolací, která vytvoří souvislou a neprostupnou izolační vrstvu. Ta dokáže teplu bránit v úniku. Na tento způsob realizace se specializuje společnost IP Izolace Polná. Ta pro zateplení využívá minerální izolaci MAGMARELAX®, která se řadí k nejkvalitnějším na trhu. Tento způsob izolace je rychlý, bez odpadů a vysoce účinný.

 

Kompletní informace o foukané minerální izolaci najdete na www.magmarelax.cz.

 

Související příspěvky

Nemůžete si stále navrhnout správně rozvrženou kuchyň? Jak na to?

redakce

ZÁŘÍ 2012 VE ZNAMENÍ PREZENTACE NOVINEK A PRODUKTŮ FAKRO

redakce

RALI Decor, s.r.o. nově nabízí i moderní vyšívané a pruhované voály

redakce