Search

Váháte, zda vybrat plastová, nebo hliníková okna? Rozhodujte se podle ceny i životnosti

Stavíte dům nebo provádíte kompletní rekonstrukci? Okna ve vašem bytě dosloužila? Nebo jste se rozhodli pro jejich výměnu z důvodu vylepšení tepelné izolace? Poradíme vám, jak se zorientovat v nabídce a vybrat ta pravá.

 

Toužíte po dokonalém řešení? Nechte si zhotovit okna na zakázku

Plastová a hliníková okna se odlišují v řadě detailů, které se laikovi často jeví jako zcela bezvýznamné. Pokud vybíráme z nabídky prodejců, těžko najdeme taková, která by naprosto přesně padla naší nemovitosti. Necháme-li si však zhotovit okna na zakázku, budeme mít jistotu, že zcela odpovídají charakteru našeho domu či bytu i povětrnostním a teplotním podmínkám místa, na kterém se stavba nachází.

 

Od čeho se odvíjí cena oken

Jakou částku za nová okna zaplatíme, se odvíjí od celé řady faktorů. Rozhodující nejsou jen materiál a design profilu či izolační vlastnosti profilu i skla. V celkové ceně se promítá, i jaký systém otevírání oken zvolíme. Roli hraje dokonce i tvar okna. Na výběr jich máme celou řadu od fixních přes sklopná a posuvná a jejich různé variace. Další položkou je i doplňkové vybavení. Patří mezi něj nejen parapety, ale také sítě proti hmyzu, žaluzie či rolety. A nesmíme zapomenout ani na výdaje spojené s demontáží a likvidací původních oken, instalací nových a dalšími souvisejícími zednickými pracemi.

 

Jaké se liší ceny plastových a hliníkových oken?

Zodpovědný výrobce stanovuje ceny plastových a hliníkových oken až na základě zjištění přesných požadavků zákazníka. Dokáže položit všechny důležité dotazy a zjistit specifika konkrétní zakázky. Nezajímají ho jen údaje týkající se samotné stavby, vychází i z klimatických podmínek konkrétního regionu. Na základě získaných údajů pak vypracuje cenovou nabídku odpovídající individuálním potřebám projektu.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *