DŮM

V jakém stavu je hydroizolace vaší střechy před zimou?

Léto už je definitivně pryč a pro majitele rodinných domů přichází na řadu roční období, ve kterém bude zapotřebí důkladně připravit svá bydlení na příchod zimy. Pokuji říkáte, že je na všechno ještě dost času, tak zima tu může být už za pár týdnů a zejména na starších rodinných domech je zapotřebí zkontrolovat a případně upravit velké množství věcí. Jednou z činností by rozhodně měla být i kontrola hydroizolace na vašich střechách, pokud je tedy střecha vybavená touto technologií.

Nezapomeňte stav střechy zkontrolovat

Před zimou se majitelé rodinných domů většinou soustředí na tepelně-izolační vlastnosti domu a na snížení tepelných ztrát. Velká pozornost je věnována také fasádě domu a jejím opravám. Bohužel na střechu se často zapomíná, což může mít pro chod domu velké následky. Pokud již začíná být stávající hydroizolace popraskaná, zkroucená nebo jinak deformovaná, hrozí velké riziko, že zimu nevydrží v pořádku. A jestliže hydroizolace střech nevydrží zimu v pořádku, tak začne střechou pronikat do konstrukce domu vlhko. Vlhkost se do stavby domu dostane velmi rychle a snadno. Zbavit se jí ale může být úkolem na dlouhou dobu.

strecha_hrabacov06_800

Před zimou se to dá stihnout

Stačí jen vylézt na střechu a důkladně se podívat, v jakém stavu je hydroizolace. Nedívejte se je zevrubně, ale celou střechu si projděte a zaměřte se především na problémová místa, jako jsou prostory okolo komína, zlomy, oplechování a další. Při objevení prasklin, ohnutí materiálu nebo v případě jiných nedokonalostí je rozhodně správnou volbou kontaktovat profesionály v této oblasti. Ti celou situaci zhodnotí a na základě zjištění navrhnou a provedou buď jen drobné opravy poškozených míst, nebo novou hydroizolační vrstvu.

Nepodceňte kvalitu hydroizolace

Hydroizolační vrstva je přímou ochranou před vnějšími vlivy a proto by její kvalita rozhodně neměla být podceněna. Mezi nejkvalitnější druhy nabízené na našem trhu se řadí hydroizolační folie Alkorplan. Tyto folie jsou určeny pro přím vystavení působení atmosférických vlivů. Vydrží i maximální námahu v rozmezí -30°C až do +80°C. specialistou na realizaci hydroizolace za pomoci těchto materiálů je na našem trhu společnost Hizol.

strecha_janske_neratovice14_800

Detailní informace o samotných foliích Alkorplan a provedení hydroizolace najdete na www.hizol.cz.

Související příspěvky

Lidická Alej nabízí jedinečné rodinné domy

redakce

Celková oprava a rekonstrukce vyřeší všechny problémy

redakce

Konečně! Účinná hydroizolace je tu!

redakce