DŮM

Topná sezóna vás opět vyšla draho? Izolace pomůže ušetřit.

Stále teplejší dny znamenají kromě příchodu léta také ukončení topné sezóny. Pro mnoho majitelů rodinných domů je celková částka nákladů na vytápění opět vyšší, než v předchozích letech. Jak ušetřit?

 

Pozor na strop

Každý rok je částka na faktuře za topnou sezónu vyšší a tak vždy přemýšlíme, jak ji snížit. Pro efektivní úsporu je nutné zvážit, zda a kudy nám v domě uniká teplo. Většinou vyřešíme zateplení fasády, vyměníme okna a dveře, ale velký rozdíl na nákladech nevidíme. Nejvíce tepla totiž uniká stropem a tak je potřeba začít právě u něj. Izolace stropu neznamená, že musíte rozbourat celý dům, bydlet u tchyně a všude mít nepořádek na dobu několika týdnů. Nejvhodnější metoda právě pro stropy a střešní prostory je foukaná izolace, která je hotová za pár hodin. Nemusíte ani složitě chystat lešení, vyklízet dům, stěhovat nábytek a ze zahrady si udělat sklad izolačního materiálu. Realizace je rychlá a čistá.

 

Účinné řešení

Na potřebné místo se izolace fouká pomocí hadice, která je napojená na zásobník izolačního materiálu. Ten je, stejně jako ostatní vybavení, umístěn na autě zaparkovaném před objektem. Pracovník specializované firmy volí nejkratší cestu, jak se do požadovaných prostor dostat, většinou tak stačí vytvořit jen několik otvorů, kterými hadice projde. Technologie foukání dostane izolaci úplně všude, do nejmenších mezer, škvír a spár. Nevznikají tak tepelné mosty a riziko ztráty tepla se minimalizuje. Minerální vlna, která se pro izolace používá, je nehořlavý materiál s dlouhou životností, odolný proti škůdcům i plísním, nenasákavý a objemově stálý, neslehne za pár týdnů. Po skončení prací se vše sbalí do auta a vy můžete dál pokračovat v běžném užívání domu.

Foukaná izolace vám pomůže ušetřit až 30 % nákladů na vytápění a oceníte ji i v létě, kdy chrání místnosti před přehřátím.

Související příspěvky

Starým radiátorům odzvonilo, nastupují konvektory!

redakce

KS QUADRO ETRONIC – revoluční řešení

redakce

Chraňte svou garáž před zimou

redakce