Search

Topná sezóna pomalu končí, zkontrolujte komíny

Už jen pár týdnů zbývá do konce topné sezóny. A to je ten pravý čas pro revizi komínů, výměnu jejich vložkování a další nezbytnosti spojené s příštím zimním obdobím. Proč se komínu věnovat už na jaře? Především nemusíte čekat v dlouhé podzimní frontě zájemců, kteří si na revizi komína vzpomněli na poslední chvíli. A navíc budete připraveni, pokud by se paní Zima letos ohlásila třeba zároveň s prvňáčky mířícími do školy.

 

Proč vlastně komín čistit?

Úloha komína je při odvádění spalin nezastupitelná a moderní výkonné kotle kladou na jeho funkčnost stále větší a větší nároky. Jen dokonale pročištěný a zkontrolovaný komín dokáže zabránit spalinám v jejich návratu zpět do obytných prostor. Při spalování tuhých paliv navíc vznikají saze a jejich větší vrstva může při zatápění v komíně vzplanout a a hořet po nějakou dobu při teplotě více než 1200°C. Co taková teplota dokáže se zbytkem domu si jistě umíte představit. A bez platné revize komínů pojišťovna obvykle odmítne vyplatit odškodné.

Komíny na plynná paliva a komíny s vložkou je třeba kontrolovat každých 12 měsíců, v případě nutnosti i častěji. Sumy za běžnou kontrolu nejsou nijak horentní, přesto je zájem o revizi komínů většinou vlažný.

Frézování komínů

Frézování komínů

Potřebujete nový komín? Možná stačí vložka

I komíny mají svou životnosti a a i když ji pravidelné kontroly umí prodloužit, jednoho dne už stačit nemusí. Pokud zjistíte, že má komín špatný tah, cítíte v místnosti pach spalin nebo plánujete přecházet na jiný druh paliva, nejspíš si pohráváte s myšlenkou na nový komín. Ale nové vložkování komínů často plně postačí a vy se obejdete bez rozsáhlejších stavebních úprav i citelnějších zásahů do rodinného rozpočtu.

Poptejte se u profesionálů. Kominictví-pohotovost působí po celé ČR a jejich vyškolení pracovníci si umí poradit s každou situací. Stačí si vybrat termín, který vám vyhovuje. V případě akutního problému je pak 24 hodin denně k dispozici kominická non-stop pohotovost, a to na čísle 607 419 820. Nepodceňujte technický stav svého komínu. Chráníte tak životy svých blízkých i svůj majetek.
Jeden komentář u “Topná sezóna pomalu končí, zkontrolujte komíny

  1. Dominika H. napsal:

    Loni jsem Bohužel vyhořela na chalupě. Za 7 let jsem nenechala čistit komín ani jednou, dnes se stydím pomalu o tom i mluvit. Škoda byla přes 400 tis. Tak že článek je opravdu na místě…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *