DŮM

Teplená čerpadla jako úsporné řešení?

Rozhodně ano. Teplená čerpadla totiž v mnohém předčí jiné způsoby vytápění i ohřevu vody a to především díky jejich unikátní konstrukci a systému odebírání tepla.

 

Švédská špičková kvalita

Při výběru čerpadla je nutné věnovat se jeho konstrukci a vybrat si kvalitního výrobce i dodavatele. Mezi takové patří i společnost Tepelná čerpadla IVT s.r.o., která je výhradním zástupcem švédské značky IVT (výrobce teplených čerpadel) pro Českou republiku.

Různé způsoby provedení

Teplená čerpadla je možné mít v několika provedeních. Prvním druhem je tepelné čerpadlo voda voda, které odebírá teplo ze spodní nebo z geotermální vody. Tepelná čerpadla voda voda je vhodné instalovat ve větších komerčních nebo obecních objektech, kde lze zajistit bezproblémový pravidelný dozor a údržbu celého systému. Dalším typem je tepelné čerpadlo země voda, které získává teplo z hloubky pod povrchem zahrady. Tento typ čerpadla je velmi oblíbenou variantou u novostaveb s menším pozemkem. Nutné je ovšem čerpadlo instalovat ještě před samotnou stavbou domu. Teplené čerpadlo lze mít i v provedení, kdy čerpadlo odebírá teplo z vodní plochy. Hodí se tak zejména pro budovy, v jejichž blízkosti se nachází rybník, řeka nebo jiná vodní plocha

Nízké provozní náklady

Velmi oblíbeným a frekventovaným druhem je tepelné čerpadlo vzduch voda, které má velmi nízké provozní náklady a nízké jsou i náklady na jeho pořízení. Systém vzduch voda je například velmi vhodný pro vytápění sezónních bazénů. Můžete si pořídit i teplené čerpadlo vzduch vzduch, které odebírající teplo z venkovního vzduchu.

Druhů a provedení tepelných čerpadel existuje mnohem více. Ideální variantu tak může nalézt každý. Více informací o tepelných čerpadlech naleznete na Tepelná čerpadla IVT.

Související příspěvky

Jak vybrat exkluzivní nábytek

redakce

Nejoblíbenější krytinou jsou plovoucí podlahy

redakce

FINANČNÍ INJEKCE OD FAKRO!

redakce