DŮM

Tepelné čerpadlo se u novostaveb opravdu vyplatí. Čím konkrétně?

Investice do tepelného čerpadla se vždy vrátí. V průměru do 5–8 let. Provoz je velmi úsporný a ekologický. Nejvíce jej odborníci doporučují do novostaveb a pasivních domů. Proč?

 

Největší výhody tepelných čerpadel u novostaveb

1.    Čím dál nižší pořizovací náklady a možnost získat dotaci

Obliba tepelných čerpadel se neustále zvyšuje, naopak cena každým rokem klesá. Například pořizovací hodnota účinných tepelných čerpadel Samsung EHS začíná zhruba na 110 000 Kč. Na pořízení i instalaci můžete nyní využít dotaci Nová zelená úsporám, která náklady na pořízení ještě sníží.

2.    Rychlá návratnost investice

Největší výhodou je bezpochyby levnější provoz díky využití „přírodní“ energie. Ve srovnání s elektřinou či plynem ušetříte zhruba ½ nákladů na vytápění. Návratnost investice se pohybuje mezi 5 a 8 lety. Záleží na typu tepelného čerpadla i stavby. U novostaveb je však návratnost nejlepší, protože můžete pominout náklady na pořízení stávajícího zdroje tepla nebo karmy na ohřev vody.

3.    Bezproblémová instalace

Proč se doporučuje tepelné čerpadlo zejména do nových domů? Můžete s ním totiž počítat už při samotném plánování stavby. Některé druhy čerpadel vyžadují hluboký vrt přímo pod stavbou. To se v případě již stojících budov provádí o poznání hůře.

4.    Zatopí i ohřeje vodu

Čerpadlo váš dům vytopí a navíc dokáže ohřívat vodu. A to nejen pitnou, ale i užitkovou. To se vyplatí hlavně v případě, že si chcete na léto pořídit bazén nebo kropit zahradu vlažnou vodou.

5.    Poslouží i jako klimatizace nebo odvlhčovač

Toužíte mít doma nebo v kanceláři celoročně stejný, osvěžující vzduch? Pak spojte příjemné s užitečným a tepelné čerpadlo využijte v létě jako klimatizaci. Ohlídá za vás i ideální vlhkost vzduchu a zbaví jej prachu, pylu a většiny dalších alergenů.

6.    Je ekologické a snadno se obsluhuje

Tepelné čerpadlo je velmi šetrné k přírodě. Nevypouští do okolí žádné zplodiny. Po úvodním nastavení funguje čerpadlo samo od sebe, aniž byste s ním museli jakkoliv manipulovat.

Související příspěvky

Systém MAGMARELAX je v oblasti zateplení světovou jedničkou!

redakce

Eko řešení splaškového problému u starších nemovitostí

redakce

Výprodeje finišují! Kupujte svítidla chytře, nyní sleva až -67%

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.