Search

Těhotenství, lety zažraná špína a naše velké stěhování. Umývání oken a čištění fasád ve výškách Brno

Těhotenství bude pro mne zřejmě již navždy spojené s umýváním oken, či spíše s jedním, osobně prožitým příběhem. Jsem si vědoma, že to zní přinejmenším bláznivě a mnoho žen bude při spojení – těhotenství a umývání oken – nevěřícně kroutit hlavou. Skutečnost je ovšem mnohem prozaičtější a jednoznačné je pouze to – má dobrý konec.

V té době jsme s přítelem již nějaký čas žili ve starším bytě –  téměř ve středu historické části města. Dny pro nás neměly přesné kontury, pouze různé vůně. Každý den v týdnu mi voněl jinak, proto jsem náš malý, přesněji řečeno maličký byt láskyplně nazývala botanickou zahradou. Přítele tato hra nikdy nezlákala, i když mi občas poslal smsku – že právě otevřel dveře do našeho pařeniště… Myslím si, že neměl úplnou pravdu, ale smutným faktem zůstávala skutečnost, že uprostřed horkého léta jsme se doslova „pařili“ – ráno, v poledne i večer.

Všechny tyto milé střípky a drobné útržky našeho společného času, nám jednoho dne přerušila neuvěřitelná a nádherná zpráva – budu maminkou! V tento jeden okamžik mne polilo teplo radosti a potu zároveň. Myslím si, že tento pocit se nedá ani vzdáleně přirovnat k něčemu jinému. Po prvním „výbuchu“ emocí a čisté radosti přišly dny, které převážil mateřský instinkt, a já začala přemýšlet co uděláme s naším bydlením. V naší botanické zahradě místo pro třetího – úplně nejdůležitějšího človíčka zkrátka není. Zůstávalo jediné řešení – přestěhovat se. Přítel měl snahu – při prvních minutách mého monologu – věcně a racionálně argumentovat, ale z výrazu mé unavené tváře a následného zarytého mlčení, mimořádně rychle pochopil, že to tady kompletně balíme – neodvolatelně a natrvalo.

Z hledání nové vyhovující adresy nás již oba boleli nohy a zejména hlava, ale po nějakém čase to přece jenom vyšlo. V okrajové tiché a pohodově zabydlené čtvrti jsme našli skvělé místo, i když opět pouze v podnájmu. Zde tedy nastal celkem milý konec první kapitoly. Ta druhá kapitola nese název – velké stěhování. Trvalo to sice o chvíli déle, neboť přítel nedopustil, abych dělala cokoliv namáhavého a žádným způsobem si to nenechal rozmluvit. Jenže vzápětí přišla kapitola třetí – velký úklid, a zde již narazila kosa na tvrdý kámen.

Protože starý byt nebyl náš, museli jsme jej dle smlouvy uvést do původního stavu. Ten jeden větší pokoj a minipříslušenství přítel šikovně vymaloval, uklidili jsme co se dalo, společně zahodily nepříjemné vzpomínky a ty dobré jsme opatrně zabalili s sebou – takže v samotném finále zůstaly již pouze okna. Svým zvýšeným diplomatickým úsilím se mi podařilo získat laskavé svolení mého milovaného partnera, že okna umyji sama – zde ovšem zapracovala všetečná náhoda…

Právě a zrovna v ten den se mi opravdu udělalo špatně a na okna jsem tak musela zapomenout. Hned, jak mne ta „jobovka“ přešla, stál přítel „nastartovaný“ u pootevřeného okna – musím ho skutečně pochválit – velmi se snažil, ale ta okna na sobě držela zuby-nehty půlstoletí zašlou špínu, takže ani více než hodina tvrdé práce na tom nic nezměnila. Můj snaživý a unavený přítel to s trpkostí vzdal a s odhodláním si sedl k počítači s plechovkou piva. Netrvalo to vůbec dlouho a měl před sebou kontakt na profesionální úklidovou firmu.

Jsem asi ze staré školy, protože umývat okna skutečně umím a myslím si, že velmi dobře. Sice to trošku „nahlodalo“ moji ženskou hrdost, ale aktuální situace moc řešení ani neměla. Musela jsem proto souhlasit a nechat okna na profesionálech. Kontakt, který mi přítel předal měl skutečně mnoho kladných recenzí a pozitivních hodnocení od nejrůznějších klientů, dokonce se mezi nimi našlo mnoho plusových odkazů a poděkování od velkých a známých firem. Znělo to opravdu výborně a přesvědčivě – nebylo tedy sebemenšího důvodu jakkoliv déle váhat.

Druhého dne jsme v naší „botanické zahradě“ přivítaly pracovníky úklidové společnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o., umývání oken a fasád Brno. Těšili jsme se na výsledek, protože cenová nabídka byla výborná a velmi příjemně nás překvapilo seriozní a lidské vystupování jejich pracovníků. Velmi jsme rovněž ocenili, že ještě před samotným začátkem jejich práce nás odborní zaměstnanci podrobně informovali o postupu a použité technologii.

Profesionálové ze společnosti A SERVIS LIPKA vůbec nemarnili čas a dali se do práce. Oken sice nebylo mnoho, ale jednalo se skutečně o stará, taková ta dvojitá okna s malými větracími okénky nahoře – navíc, každé okno bylo poměrně velké a skleněných ploch tak bylo požehnaně…

Práce jim šla neskutečně zručně od ruky, takže okenní tabule ubývaly jedna radost. Jedním okem jsem je sledovala, neboť každá rada do praktického života je drahá, zejména od profesionála. Nejdříve okna řádně umyli saponátovým roztokem. Dělali to skutečně důkladně a precizně. Potom každý centimetr skla do sucha setřeli gumovou stěrkou. Už v tomto okamžiku se mi zdálo, že jsem okna skutečně čistá. Oni však pokračovali dále…

Finálním krokem jejich očistné mise bylo vyleštění všech skleněných tabulí a tabulek pomocí suché bavlněné tkaniny. Čekala jsem, kdy příjde na řadu chemické leštidlo nebo nějaký podobný přípravek – čekala jsem marně, neboť to bylo ze strany A SERVIS LIPKA všechno. Výsledek jejich perfektní práce mě doslova ohromil. Každé okno bylo krásně čisté a skla se leskla a zářila na všechny strany.

Kontakt na tuto úklidovou firmu mám při ruce, neboť na jaře – ještě před narozením miminka, chceme vše v našem novém bytě vymalovat a pořádně uklidit. Můžete klidně hádat, kdo asi příjde našemu bytu vrátit zářivou čistotu a domácí pohodu… Zkuste si i vy kliknout na – www.uklidove-služby.org.

Vyčistit skvrny od kávy na koberci není pro „Tepování Brno“ žádná věda

Když nás naposledy navštívila manželova maminka, mělo to nešťastné následky pro náš koberec. Tchýni se podařilo rozlít kávu na zem. Bohužel to nebyla jen tak nějaká káva, ale byl to turek s lógrem, ten na koberci udělal největší neplechu. Tchýně to chtěla rychle napravit a běžela pro mokrý hadřík, jenomže tím to všechno ještě zhoršila. Skvrna se zvětšila a špína se dostala hlouběji do koberce.

45743823 - attractive woman washing the window. cleaning company worker working

Potom jsme zkoušely skvrnu odstraňovat vším možným. Někde jsem četla, že by mohla zapůsobit octová voda, ta ale nezabrala. Vyzkoušely jsme na to ještě nasypat sodu, nalít mléko a posypat solí a tak podobně, nic ale nepomáhalo. Spíš se to jen zhoršovalo, takže jsme toho raději nechaly.

Druhý den mi tchýně zavolala a říkala, že jí kolegyně v práci poradily, abychom si koberec nechali vyčistit odborníky. Nechtěla jsem, aby mi skvrna na koberci zůstala, takže jsem zavolala do firmy, kterou mi tchýně doporučila. Byla to firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., čištění sedaček, koberců Brno. Vylíčila jsem operátorce firmy, co se s naším kobercem stalo, a jak jsme se koberec snažily vyčistit. Operátorka mi řekla, že lít na skvrnu všechno možné sice nebyl nejlepší nápad, ale že si s tím jejich pracovníci určitě poradí. Takové silné přesvědčení mi dodalo naději.

O tom, že skvrna půjde vyčistit, byli přesvědčeni i pracovníci firmy, kteří k nám dorazili hezky na čas, jak jsme se domluvili. Nemám ráda nedochvilnost, takže jsem jejich včasný příchod ocenila. Dali se ihned do boje se skvrnou, vyčistili ji během chvilky a společně s ní i celý koberec, který pak vypadal úžasně. Vůbec mě do té chvíle nenapadlo, že by potřeboval vyčistit, ale to jak koberec prokoukl mě přesvědčily. Celkově mě výsledek čištění překvapil a potěšil. Na A SERVIS od té doby nedám dopustit.


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *