DŮM

Střešní okna FAKRO jsou úsporná a ekologická

Firma FAKRO, se řadí mezi přední výrobce střešních oken na světě, nabízí široký sortiment výrobků zaručujících pohodlné a komfortní bydlení v podkroví. Společnost má zájem o snižování provozních nákladů budov s cílem chránit životní prostředí, a proto zavedla speciální, energeticky úsporné výrobky.

Super energeticky úsporné střešní okno FTT U8 Thermo s inovativní konstrukcí zajišťuje velké úspory energie. Okno je vytvořeno s ohledem na velmi přísné požadavky pasivního stavebnictví. V nové konstrukci okna FTT U8 Thermo je tříkomorové zasklení U8 osazeno ve speciálně vyprojektovaném rámu křídla, který je konstruován ze širších dřevěných profilů. Ty jsou mnohem širší než rájy u klasických oken a okno je též vybaveno pětinásobným těsněním. Tato konstrukce zabraňuje vzniku tepelných mostů a zaručuje celkově lepší izolační vlastnosti okna. Okno FTT U8 Thermo je dodáváno a montováno výlučně s lemováním EHV-AT Thermo, které umožňuje zateplení střešního okna v prostoru nad laťováním. S ohledem na součinitel prostupu tepla – Uw=0,58W/m2K se jedná o nejvíce energeticky úsporné střešní okno na světě. Při montáži je velmi důležité, aby se mezery mezi oknem a laťováním důkladně vyplnily termoizolačním materiálem. K tomuto účelu slouží izolační sada XDK, kterou je okno FTT U8 Thermo standardně vybaveno. Izolační sada slouží k rychlému a těsnému zhotovení tepelné a paropropustné izolace kolem střešního okna. Termoizolační materiál z přírodní, ovčí vlny, která je speciálně impregnována je vynikajícím izolátorem, lehce se tvaruje a snadno se přizpůsobí otvoru, který vyplňuje. Ovčí vlna je přírodní, nezapáchá, je neutrální k pokožce, nedráždí oči a pro montážníka naprosto bezpečná a zdravotně nezávadná.

V zimě, během slunných dnů, proniká okny dostatek slunečního svitu. Je absorbováno předměty uvnitř interiéru, které po dostatečném nahřátí dokáží teplo udržet a vydávat do místnosti. Teplo, které se dostane dovnitř už zpět ven neunikne, díky zasklení s nízkoemisní vrstvou. Proto se v zimě podkrovní místnosti částečně nahřívají přirozeným způsobem. Za to v létě je nutno zabránit nežádoucímu efektu nahřívání, a proto můžete střešní okna vybavit vnějšími doplňky (markýzy nebo rolety). Vnější doplňky se mohou ovládat manuálně nebo elektricky.

 

Solární kolektory dokáží absorbovat sluneční záření a přeměnit jej na teplo, které podporuje topení v domě. Kolektory FAKRO jsou zapouštěny do plochy střechy, což zvyšuje jejich izolační vlastnosti a zlepšuje efektivitu celé solární instalace. Navíc kolektory tohoto typu mohou být systémově spojovány se střešními okny, díky čemuž splynou s tělem střechy.


 

 

Související příspěvky

HST portály SYNEGO – kvalita za rozumnou cenu

redakce

VYBÍRÁME NOVÉ TOPENÍ: PODLAHOVKA, NEBO RADIÁTORY?

redakce

Luxusní bambusové ručníky pro dokonalý požitek z koupání

redakce